Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2014, 14:55

autor: Meehow

Star Citizen – nowy patch dodaje tryb wyścigowy; zobacz zwiastun nowego statku

Twórcy gry Star Citizen wypuścili nowy patch opatrzony numerem 0.9, który wprowadza m.in. tryb wyścigów, a także dwa nowe statki. Z tej okazji udostępniono zwiastun łudząco przypominający brytyjskie Top Gear, w którym przedstawiony zostaje jeden z nowych pojazdów.

Twórcy kosmicznego symulatora Star Citizen, Cloud Imperium Games, wypuścili nowy patch do modułu Arena Commander opatrzony numerem 0.9, który wprowadza do gry wyścigowy tryb Racing, tryb kooperacyjny Vanduul Swarm Coop, tabele wyników, nowe hangary, a także dwa statki – M50 i 350R. Oprócz tego pojawiło się w nim kilka mniej lub bardziej znaczących zmian mechanicznych. Z pełną ich listą można zapoznać się w tym miejscu. Z okazji premiery rzeczonego patcha, deweloperzy Star Citizen przygotowali specjalny zwiastun, w którym to prezenter programu zwanego Galactic Gear „recenzuje” jeden z nowych statków – M50 Origin. Nie da się nie zauważyć wręcz oczywistego nawiązania do brytyjskiego show motoryzacyjnego, Top Gear. Materiał filmowy dostępny jest powyżej.

Nowe statki, z których specyfikacją można zapoznać się pod tym adresem, mają na celu pomóc w sfinansowaniu produkcji Star Citizen. Oba pojazdy można kupić osobno lub razem, a także wymienić na nie te już posiadane. Dostępne będą one do 22 września, po czym nabycie ich będzie możliwe dopiero po premierze gry za jej wewnętrzną walutę. W przyszłości pojawią się także nowe statki wyścigowe.

Budżet na produkcję Star Citizen w tej chwili przekracza niebagatelną kwotę 53 milionów dolarów (postęp zbiórki można na bieżąco śledzić na stronie stretch goali). Niedawno pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym, że według przewidywań twórców, na deweloping gry przeznaczone zostanie od około 80 do 100 milionów dolarów. Star Citizen bez wątpienia pozostaje absolutnym rekordzistą w kategorii crowdfundingu komputerowych.