Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2014, 13:35

autor: Meehow

Dying Light – tryb kooperacji na 7-minutowym gameplayu z wersji konsolowej

W sieci pojawił się 7-minutowy zapis rozgrywki w trybie kooperacji z konsolowej wersji Dying Light. Gameplay przedstawia takie aspekty gry, jak rozwijanie specjalizacji czy współpraca, a także rywalizacja między grającymi. W materiale pojawia się także Hunter – najniebezpieczniejszy ze wszystkich zombie.

W sieci pojawił się 7-minutowy zapis rozgrywki w trybie kooperacji z konsolowej wersji polskiego survival horroru, Dying Light. Gameplay przedstawia m.in. rozwijanie umiejętności naszej postaci poprzez zdobywanie punktów doświadczenia w jednej z dwóch specjalizacji – sile lub zręczności – które z kolei oferują różne umiejętności specjalne. Aby awansować, musimy masakrować żywe trupy za pomocą wszystkiego, co nadaje się do przywalenia komuś, bądź uprawiać wirtualny parkour. Dodatkową atrakcją są wyzwania, w których grający rywalizują ze sobą; ich celem jest np. dotarcie do wyjścia z danego poziomu w jak najkrótszym czasie. Zwycięzca nagradzany jest dodatkowymi punktami doświadczenia w danej specjalizacji. Na powyższym materiale widzimy również jedną z misji dostępnych w grze, w której musimy za pomocą sprytnie zaplanowanej eksplozji dać światu zewnętrznemu znak, że w obleganym przez zombie obszarze wciąż są żywi, niezainfekowani ludzie.

Kolejną atrakcją jest inwazja Huntera – najniebezpieczniejszego ze wszystkich zombie, który kontrolowany jest przez losowego gracza bądź naszego znajomego. Choć możliwość zmierzenia się z nieumartym łowcą jest zarezerwowana dla graczy, którzy złożyli lub złożą przedpremierowe zamówienie na grę, to mimo wszystko nierówna walka z przepakowanym zombiakiem prezentuje się znakomicie. Nadzombie posiada zestaw nadludzkich umiejętności, które możecie zobaczyć na powyższym filmiku, natomiast gracze do obrony swojego życia mogą używać specjalnej latarki emitującej promienie ultrafioletowe, które mocno osłabiają ich adwersarza, a także zmysłu przetrwania, który pozwala im skuteczniej ustalać jego położenie.

Choć sprawa ekskluzywności wyżej opisanego trybu PvP, zwanego Be the Zombie, jest dość kontrowersyjna, to niewykluczone, że twórcy gry zdecydują się na udostępnienie go pozostałym graczom w terminie późniejszym, chociażby w formie dodatku typu DLC. Jest to dość logiczna konkluzja, gdyż atakowanie i bycie atakowanym przez innych graczy w czasie zupełnie zwyczajnego przechodzenia kampanii jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, które z pewnością dobrze wpłynęłoby zarówno na żywotność tytułu, jak i na jego wyniki finansowe. Wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Dying Light zadebiutuje w Europie 30 stycznia 2015 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. W międzyczasie zachęcamy do lektury naszego testu rzeczonego trybu kooperacyjnego.