Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Life is Feudal: Your Own (PC)

Life is Feudal: Your Own PC

Sandboksowa produkcja MMORPG, której tematyką jest przetrwanie w niegościnnym świecie stylizowanym na średniowieczną Europę. Life is Feudal zostało opracowane przez niezależne rosyjskie studio Bitbox. Zabawa toczy się w otwartym świecie o powierzchni 450 km kw.

RPG | średniowiecze | MMORPG | sandbox | MMO | crafting

PC Windows
Okładka Life is Feudal: Your Own (PC)

producent: Bitbox

wydawca: Bitbox

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2015

17października2015

Steam

Life is Feudal jest dziełem niezależnego rosyjskiego studia Bitbox. Gra zaprojektowana została jako połączenie MMORPG oraz symulacji życia w epoce średniowiecza. Ambicją twórców było odwzorowanie historycznych realiów, w tym zwłaszcza narzędzi i metod pracy sprzed wieków.

Akcja gry toczy się w niewielkim, średniowiecznym królestwie o powierzchni około 450 kilometrów kwadratowych. Na jego terenie znajdują się m.in. złoża cennych surowców, lasy oraz siedliska zwierząt. Bohater kreowany przez gracza musi zapewnić sobie przetrwanie w niegościnnym otoczeniu, zbudować schronienie, obronić się przed drapieżnikami i napastnikami, wyprodukować narzędzia pracy itd.

Rozgrywka nie posiada wyraźnie zarysowanej fabuły i związanych z nią zadań, cechuje się także pełną swobodą w eksplorowaniu rozległych lokacji. Zabawa skupia się na przekształcaniu terenu (m.in. drążenie tuneli, kopanie dołów, usypywanie wzniesień), pozyskiwaniu surowców, wznoszeniu zabudowań, produkcji przedmiotów i walce z przeciwnikami.

Postać bohatera można rozwijać w oparciu o drzewko 25 umiejętności rzemieślniczych i tyle samo związanych z walką. Ich uzupełnienie stanowią umiejętności poboczne - po 5 dla rzemiosła i wojaczki. Mechanika pojedynków wykorzystuje zaawansowany silnik fizyki. Brak systemu celowania sprawia, że gracz kontrolujący postać musi samodzielnie wyprowadzać ciosy i unikać ataków przeciwnika. Jedynym ułatwieniem jest możliwość zmiany perspektywy pomiędzy widokiem pierwszo- (FPP) i trzecioosobowym (TPP).

Trójwymiarowa oprawa graficzna Life is Feudal wyraźnie odstaje od konkurencyjnych gier i wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Twórcy zadbali jednak o takie detale jak cykl dnia i nocy oraz zmieniające się warunki pogodowe.

Uwaga: gra dystrybuowana jest w oparciu o model biznesowy free-to-play. Oznacza to, że w Life is Feudal zagrać można za darmo, jednak niektóre opcje, przedmioty i udogodnienia mogą wymagać uiszczenia opłaty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 94,90 PLN

Gry podobne do Life is Feudal: Your Own

Wymagania wiekowe Life is Feudal: Your Own

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Life is Feudal: Your Own

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i7 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8
Przegląd MMO (20/10/2014) – m.in. ArcheAge, Camelot Unchained, World of Warcraft
Przegląd MMO (20/10/2014) – m.in. ArcheAge, Camelot Unchained, World of Warcraft

wiadomość20 października 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. nową zawartość zachodniego ArcheAge, udane pre-alfa testy Camelot Unchained oraz wzrost liczby aktywnych subskrybentów World of Warcraft.

Life is Feudal zostaje seniorem notowania. Top 10 Steam (21 - 27 września)
Life is Feudal zostaje seniorem notowania. Top 10 Steam (21 - 27 września)

wiadomość29 września 2014

Rosyjskie MMO Life is Feudal było w ubiegłym tygodniu największym bestsellerem Steama - popularnej platformy cyfrowej dystrybucji. Zobacz pierwszą dziesiątkę najchętniej kupowanych gier.

Przegląd MMO (14/09/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Camelot Unchained
Przegląd MMO (14/09/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Camelot Unchained

wiadomość14 września 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie headstartu europejskiej wersji ArcheAge, kolejne materiały wideo prezentujące świat Black Desert oraz opóźnienie testów alfa Camelot Unchained.

Przegląd MMO (24/11/2013) – m.in. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, Guild Wars 2, World of Warcraft
Przegląd MMO (24/11/2013) – m.in. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, Guild Wars 2, World of Warcraft

wiadomość24 listopada 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zawartość nadchodzącego uaktualnienia Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, najnowszą aktualizację Guild Wars 2 oraz ostatnie doniesienia w sprawie kolejnych dodatków do World of Warcraft.

Przegląd MMO (2/11/2013) – m.in. InSomnia, Neverwinter, WildStar
Przegląd MMO (2/11/2013) – m.in. InSomnia, Neverwinter, WildStar

wiadomość2 listopada 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zapowiedź gry InSomnia, nadchodzącą premierę rozszerzenia Neverwinter oraz pierwsze szczegóły na temat beta-testów i debiutu WildStar.