Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Life is Feudal: Your Own (PC)
OkładkaLife is Feudal: Your Own (PC)

Life is Feudal: Your Own PC

Sandboksowa produkcja MMORPG, której tematyką jest przetrwanie w niegościnnym świecie stylizowanym na średniowieczną Europę. Life is Feudal zostało opracowane przez niezależne rosyjskie studio Bitbox. Zabawa toczy się w otwartym świecie o powierzchni 450 km kw.

RPG | średniowiecze | MMORPG | sandbox | MMO | crafting

Life is Feudal: Your Own Premiera PC

17października2015

Steam

17października2015

producent: Bitbox wydawca: Bitbox Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Life is Feudal jest dziełem niezależnego rosyjskiego studia Bitbox. Gra zaprojektowana została jako połączenie MMORPG oraz symulacji życia w epoce średniowiecza. Ambicją twórców było odwzorowanie historycznych realiów, w tym zwłaszcza narzędzi i metod pracy sprzed wieków.

Akcja gry toczy się w niewielkim, średniowiecznym królestwie o powierzchni około 450 kilometrów kwadratowych. Na jego terenie znajdują się m.in. złoża cennych surowców, lasy oraz siedliska zwierząt. Bohater kreowany przez gracza musi zapewnić sobie przetrwanie w niegościnnym otoczeniu, zbudować schronienie, obronić się przed drapieżnikami i napastnikami, wyprodukować narzędzia pracy itd.

Rozgrywka nie posiada wyraźnie zarysowanej fabuły i związanych z nią zadań, cechuje się także pełną swobodą w eksplorowaniu rozległych lokacji. Zabawa skupia się na przekształcaniu terenu (m.in. drążenie tuneli, kopanie dołów, usypywanie wzniesień), pozyskiwaniu surowców, wznoszeniu zabudowań, produkcji przedmiotów i walce z przeciwnikami.

Postać bohatera można rozwijać w oparciu o drzewko 25 umiejętności rzemieślniczych i tyle samo związanych z walką. Ich uzupełnienie stanowią umiejętności poboczne - po 5 dla rzemiosła i wojaczki. Mechanika pojedynków wykorzystuje zaawansowany silnik fizyki. Brak systemu celowania sprawia, że gracz kontrolujący postać musi samodzielnie wyprowadzać ciosy i unikać ataków przeciwnika. Jedynym ułatwieniem jest możliwość zmiany perspektywy pomiędzy widokiem pierwszo- (FPP) i trzecioosobowym (TPP).

Trójwymiarowa oprawa graficzna Life is Feudal wyraźnie odstaje od konkurencyjnych gier i wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Twórcy zadbali jednak o takie detale jak cykl dnia i nocy oraz zmieniające się warunki pogodowe.

Uwaga: gra dystrybuowana jest w oparciu o model biznesowy free-to-play. Oznacza to, że w Life is Feudal zagrać można za darmo, jednak niektóre opcje, przedmioty i udogodnienia mogą wymagać uiszczenia opłaty.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Life is Feudal: Your Own cena w dniu premiery: 94,90 PLN

Wymagania wiekowe Life is Feudal: Your Own: Odpowiednia dla każdego wieku.

Life is Feudal: Your Own Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i7 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8