Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2013, 22:00

Przegląd MMO (2/11/2013) – m.in. InSomnia, Neverwinter, WildStar

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zapowiedź gry InSomnia, nadchodzącą premierę rozszerzenia Neverwinter oraz pierwsze szczegóły na temat beta-testów i debiutu WildStar.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zapowiedź najnowszej produkcji niezależnego studia MONO – InSomni, rychłe nadejście kolejnego rozszerzenia Neverwinter, a także pierwsze konkrety w sprawie premiery WildStar. Ponadto wspominamy o takich grach jak ArcheAge, City of Titans, Guild Wars 2 oraz Life is Feudal.

InSomnia

W minionym tygodniu na horyzoncie zamajaczyła InSomnia – najnowsza produkcji MMO niezależnego studia MONO. Gra ma cechować się przede wszystkim elastycznym i rozbudowanym sposobem rozwoju prowadzonego bohatera, a także aktualizowaną na bieżąco fabułą. Deweloperzy obiecują, że ich tytuł będzie łączył w sobie zarówno elementy akcji, jak i taktyki oraz strategii.

Wydarzenia przedstawione w produkcji mają rozgrywać się na terenie ogromnej stacji kosmicznej, która od setek lat nieprzerwanie dryfuje po galaktyce. Gracze wcielą się w przedstawicieli rasy Nomanów, którzy w wyniku wydarzeń z przeszłości byli zmuszeni opuścić swą rodzinną planetę. Twórcy zapowiadają, że sama fabuła zostanie podzielona na pewnego rodzaju rozdziały, tym samym jeśli dołączymy do zabawy trochę później, czeka nas nieco inny początek. Pojawią się również tzw. Points of No Return, czyli przełomowe decyzje, których wpływu na świat gry nie będziemy w stanie cofnąć.

Oczywiście w InSomni nie zabraknie także starć PvP. W pojedynczej bitwie udział weźmie nawet do 58 osób, choć niewykluczone, że liczba ta ulegnie jeszcze zmianie. Rzecz jasna walka rozgrywana będzie w czasie rzeczywistym, zaś sama jej mechanika pozostawiać ma sporo miejsca dla indywidualnych umiejętności poszczególnych graczy.

Zainteresowanych tematem odsyłamy do specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości, w której znajdziecie więcej szczegółów na temat najnowszego dzieła studia MONO. Natomiast poniżej prezentujemy pierwszy oficjalny zwiastun gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry InSomnia

Neverwinter

Już niebawem (grudzień) do świata Neverwinter zawita nowe rozszerzenie zatytułowane Shadowmantle. Wraz z nim zadebiutuje kolejna grywalna klasa – specjalizujący się w walce na dystans Ranger. W skład dodatku wejdzie również kampania Dread Ring, która przeniesie nas na teren starożytnej budowli poświęconej magii, znajdującej się w głębi lasów Neverwinter.

Oczywiście to zaledwie wierzchołek góry lodowej. W grze zawitają także nowe przedmioty, artefakty oraz ścieżki mistrzowskie. Deweloperzy zapowiadają, że to dopiero początek i będą sukcesywnie rozwijać świat Neverwinter wzbogacając go o nowe profesje oraz zawartość.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

WildStar

Niedawno poznaliśmy kilka interesujący informacji związanych z WildStar. Deweloperzy z Carbine Studios zdradzili, że zamknięte beta-testy ich najnowszej produkcji ruszą jeszcze w ciągu tej zimy. Sama gra zadebiutować ma, przy pomyślnych wiatrach, w okolicach wiosny 2014 roku. Chętni to wzięcia udziału w nadchodzących testach mogą wyrazić stosowną chęć pod tym adresem.

Autorzy obiecują, że do końca grudnia ujawnią jeszcze wiele innych szczegółów dotyczących WildStar, w tym m.in. powiedzą nieco więcej na temat dwóch klas, które póki co pozostają jeszcze owiane tajemnicą. Poniżej pierwsze z serii zapowiadanych „sekretnych” wideo.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar

ArcheAge

Dobre wieści dla wszystkich wyczekujących europejskiej premiery ArcheAge. Przedstawiciele Trion Worlds, wydawcy gry na naszym rynku, uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili, że nie planują (przynamniej obecnie) stosować modelu pay-to-play dla żadnego ze swoich tytułów. Wszystko wskazuje więc na to, że w ArcheAge zagramy bez potrzeby ponoszenia żadnych opłat.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

City of Titans

To już ostatnie chwile City of Titans w serwisie Kickstarter. Członkowie studia Missing Worlds Media zebrali do tej pory przeszło 590 tysięcy dolarów, zaś cała akcja zakończy się za trochę ponad 24 godziny. Początkujący deweloperzy odnieśli niebywały sukces, zebrali powiem prawie dwa razy więcej pieniędzy niż zakładali na początku (320 tysięcy dolarów).

  1. City of Titans w serwisie Kickstarter

Guild Wars 2

Już kilka dni minęło od czasu debiutu aktualizacji Tower of Nightmares w świecie Guild Wars 2. Tym samym poznaliśmy pełen wykaz zmian w niej zawartych. Oprócz wprowadzenia garści nowości, twórcy zwyczajowo poświęcili nieco miejsca kolejnej próbie poprawienia balansu niektórych klas i umiejętności. Natomiast do wbudowanego w klient gry sklepiku trafiła świeża dostawa pancerzy, broni i innych drobiazgów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Life is Feudal

Twórcy Life is Feudal rozpoczęli niedawno zbiórkę pieniędzy na platformie Indiegogo. Rosyjscy deweloperzy proszą o bagatela 200 tysięcy euro. Do tej pory (począwszy od 1 listopada) zgromadzili na swoim koncie jedynie 1,5 tysiąca euro, zaś zakończenie całej akcji przypada na 15 grudnia. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki, bowiem cały projekt zapowiada się nader interesująco.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Life is Feudal