Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2013, 08:19

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Ghosts - reklama z aktorami i obszerny zapis rozgrywki z trybu Extinction

W sieci pojawił się trwający prawie 30 minut zapis rozgrywki z trybu Extinction w grze Call of Duty: Ghosts. Towarzyszyła mu reklama udziałem aktorów.

W trybie Extinction zmierzymy się z kosmitami, co powinno być miłą odmianą od standardowych multiplayerowych starć przeciwko ludzkim żołnierzom. - Call of Duty: Ghosts - reklama z aktorami i obszerny zapis rozgrywki z trybu Extinction - wiadomość - 2013-11-03
W trybie Extinction zmierzymy się z kosmitami, co powinno być miłą odmianą od standardowych multiplayerowych starć przeciwko ludzkim żołnierzom.

Od premiery Call of Duty: Ghosts dzieli nas już raptem kilkadziesiąt godzin. Nic więc dziwnego, że jesteśmy wręcz zalewani nowymi materiałami dotyczącymi tej gry. Najnowszy zestaw objął reklamę z aktorami oraz trwający ponad 27 minut zapisy rozgrywki z ujawnionego niedawno trybu Extinction.

Tryb Extinction

Ponadto na oficjalnej stronie gry pojawił się wpis z informacjami na temat klas postaci, jakie znajdziemy w trybie Extinction. Zanim rozpoczniemy walkę z obcymi będziemy musieli wybrać między trzema profesjami:

  1. Weapon Specialist – klasa, której celem jest szybkie eliminowanie jak największych grup obcych. Wcielając się w ten typ postaci nasze kule będą zadawały o 20% więcej obrażeń niż standardowe. Okaże się to przydatne zwłaszcza w starciach z silnie opancerzonymi przeciwnikami lub z chmarami słabszych kosmitów. Wraz ze zdobywaniem punktów doświadczenia żołnierz ma uczyć się coraz lepszego korzystania z uzbrojenia.
  2. Tank – najbardziej wytrzymała na obrażenia klasa. Postacie tego typu mają być w stanie przetrwać ataki, które powalą na ziemię innych żołnierzy. Dzięki zwiększonym o 25% punktom życia gracze będą mogli wybrać bardziej agresywny styl rozgrywki i prowadzić walkę na krótsze dystanse. Wraz z rozwojem klasy liczba punktów życia ma ulegać dalszemu zwiększaniu.
  3. Engineer – posiadać ma potężne wiertło, bez którego przejście planszy będzie prawie niemożliwe. Kolejne poziomy doświadczenia zwiększą skuteczność tego urządzenia oraz zastawianych przez inżyniera pułapek.
  4. Medic – zadaniem medyka będzie stawianie poległych kompanów na nogi, czego dokona znacznie szybciej niż przedstawiciele innych klas.

Jak widać, studio Infinity Ward nie eksperymentowało i zaoferuje raczej standardowe klasy, podobne do tych z innych gier FPS.

Reklama z aktorami

Firma Activision Blizzard pozostała również wierna tradycji serii i rychłą premierę gry uczciła zwiastunem nakręconym z udziałem aktorów.

Call of Duty: Ghosts ukaże się 5 listopada w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii U. Edycja na PlayStation 4 trafi do sprzedaży w Europie 29 listopada, a wydanie na Xboksa One pojawi się w wybranych krajach 22 listopada.

Warto dodać, że wersja na nadchodzącą konsolę firmy Microsoft pracować ma w rozczarowującej rozdzielczości 720p. Natomiast na PlayStation 4 studiu Infinity Ward udało się dobić do 1920x1080. Jednocześnie, osoby dla których najważniejsza jest jakość grafiki powinny postawić na edycję pecetową, która według słów samych twórców „ma być najładniejsza”.