Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2013, 09:15

autor: Góral

State of Decay - pełna wersja na PC ukaże się 5 listopada

5 listopada gra State of Decay, dostępna obecnie w ramach Steam Early Access, zostanie zaktualizowana do pełnej wersji. Nie oznacza to oczywiście porzucenia projektu. Tytuł będzie cały czas rozwijany.

Studio Undead Labs ujawniło datę premiery pełnej wersji gry State of Decay w sklepie Steam. Produkcja ukaże się 5 listopada, przypominam jednak, że tytuł od dłuższego czasu jest dostępny w ramach Steam Early Access, w cenie 18,99 euro (około 79 zł).

W State of Decay należy przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. - State of Decay - pełna wersja na PC ukaże się 5 listopada - wiadomość - 2013-11-03
W State of Decay należy przetrwać w świecie opanowanym przez zombie.
State of Decay w skrócie:
  • Trzecioosobowa gra akcji typu survival, w której należy przetrwać w świecie opanowanym przez zombie
  • Do zadań gracza należy nie tylko walka z przeciwnikami, ale także zakładanie baz, zdobywanie pożywienia, leków i nie tylko
  • Produkcja pierwotnie ukazała się na konsoli Xbox 360, a od 20 września dostępna jest w ramach wcześniejszego dostępu w sklepie Steam

Jednocześnie opublikowano zawartość ostatniego patcha. Łatka dodała między innymi bardziej różnorodnych zombie, bardziej wiarygodnie wyglądające zabójstwa drzwiami samochodu i opcje dotyczące sterowania (dostosowywanie zakresu czułości myszki, wskazówki przypisane do klawiszy i nie tylko).

State of Decay ukazało się w usłudze Xbox Live na początku czerwca bieżącego roku. Tytuł, pomimo tego, że był mocno niedopracowany, okazał się sporym hitem, sprzedając się w ilości przekraczającej milion egzemplarzy. Na ten wynik składa się zarówno xboksowa edycja, jak i kopie zakupione w ramach wcześniejszego dostępu w sklepie Steam. Sukces jest tym większy, że produkcja powstała w niewielkim, niezależnym studiu Undead Labs.

Poza tym, na dniach ma ukazać się rozszerzenie Breakdown, które zostało oddane firmie Microsoft do procesu certyfikacji na początku zeszłego miesiąca. Dodatek wprowadzi specjalny tryb, dzięki któremu zabawa może być kontynuowana niemal w nieskończoność.

Studio Undead Labs powstało w 2009 roku. Jego założycielem jest Jeff Strain, wcześniej pracujący w firmach ArenaNet i Blizzard Entertainment. Zaraz po utworzeniu nowej ekipy, poinformowano, że zajmie się ona grą MMO z zombie w roli głównej, przeznaczoną dla konsol. Koniec końców okazało się, że State of Decay pozbawione jest multiplayera, ale firma pracuje już nad nową produkcją, która ma za zadanie spełnić pierwotne cele twórców.