Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2013, 11:44

autor: luckie

State of Decay dostępny w pełnej wersji na Steamie

State of Decay na PC wyszedł już z fazy alfa i trafił na Steama w pełnej wersji. Dotychczas pecetowe wydanie tytułu było dostępne jedynie w ramach programu Early Access. Wcześniej gra zadebiutowała na Xboksie 360 w edycji cyfrowej.

State of Decay przypuszcza zmasowany szturm na pecety - State of Decay dostępny w pełnej wersji na Steamie - wiadomość - 2013-11-06
State of Decay przypuszcza zmasowany szturm na pecety

Zgodnie z zapowiedzią, od wczoraj pecetowa edycja State of Decay dostępna jest na Steamie w pełnej wersji. Grę da się kupić za 18,99 euro (około 79 zł). Przez niemal siedem tygodni tytuł objęty był programem Early Access, dzięki któremu nabywcy State of Decay mogli natychmiast dołączyć do zabawy w wersji alfa. Wraz z ostatnią aktualizacją gra otrzymała poprawne wsparcie dla sterowania za pomocą klawiatury i myszy, a także dla różnych rozdzielczości ekranu.

  1. State of Decay w sklepie Steam
State of Decay na PC
  1. Data premiery: 5 listopada 2013
  2. Dostępność: sklep Steam
  3. Cena: 18,99 euro (ok. 79 zł)
  4. Wesja językowa: angielska

W czerwcu tego roku State of Decay zadebiutował na konsoli Xbox 360 w usłudze Xbox Live i szybko zdobył niemałą popularność wśród fanów gier o zombie. Z tego powodu zdecydowano się przenieść produkcję również na komputery osobiste. Miesięc temu liczba sprzedanych kopii (zarówno na X360, jak i na PC) sięgnęła miliona. Warto odnotować, że State of Decay to tytuł niezależnego studia Undead Labs, rozprowadzany wyłącznie drogą cyfrową.

State of Decay jest trzecioosobową grą akcji, oferującą czysto survivalową rozgrywkę w otwartym świecie. Głównym zadaniem gracza jest przetrwanie w niebezpiecznym środowisku opanowanym przez żywe trupy. W tym celu musi on sprzymierzyć się z innymi ocalonymi ludźmi, zbudować i chronić bazę oraz poszukiwać pożywienia, leków i innych przedmiotów niezbędnych do przeżycia.

W najbliższym czasie na Xboksie 360 ma się ukazać dodatek Breakdown, który pozwoli przedłużyć swoją przygodę z tytułem w niekończącym się trybie przetrwania. Nieco później rozszerzenie trafi także na PC.

  1. Recenzja gry State of Decay - sandbox w realiach apokalipsy zombie
  2. State of Decay - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry State of Decay