Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2013, 19:47

autor: qjin

State of Decay na PC od jutra w ramach Steam Early Access

Studio Undead Labs poinformowało, że oczekiwana od miesięcy pecetowa edycja survivalu zatytułowanego State of Decay zawita jutro na platformie Steam. Nie będzie to jednak równoznaczne z premierą pełnej wersji.

Pecetowe Stay of Decay pojawi się już jutro na Steamie, ale będzie to wczesna wersja gry, niepozbawiona błędów - State of Decay na PC od jutra w ramach Steam Early Access - wiadomość - 2013-09-19
Pecetowe Stay of Decay pojawi się już jutro na Steamie, ale będzie to wczesna wersja gry, niepozbawiona błędów

O planach wydania pecetowej wersji State of Decay słyszymy już od dobrych kilku miesięcy, ale dotychczas twórcy nie byli w stanie podanej przybliżonej daty debiutu konwersji. Według ostatnich doniesień gra miała pojawić się jeszcze w tym roku w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam i wpis na oficjalnej stronie internetowej studia Undead Labs wskazuje, że uda się dotrzymać obiecanego terminu. Gra zawita dość niespodziewanie w sklepie cyfrowej dystrybucji firmy Valve już… jutro, zapewne o godz. 19:00 czasu polskiego.

Cena wersji PC wyniesie tyle samo co edycji na Xboksa 360, czyli 19,99 euro (ok. 84 zł). Zakup gry w ramach usługi Steam Early Access zagwarantuje późniejszy dostęp do finalnego produktu, który powinien pojawić się do końca roku. W obecnym kształcie komputerowe State of Decay ma zawierać błędy oraz zabraknie wsparcia dla tandemu klawiatura i mysz. Jutrzejsze wydanie gry będzie współpracować jedynie z gamepadem Xbox 360 dla systemów operacyjnych Windows lub innym wspieranym kontrolerem. Niestety, listy obsługiwanych urządzeń wskazujących nie podano, a nawet podkreślono, że inne pady nie zostały zbytnio przetestowane. Nie stoi nic na przeszkodzie, by uzbroić się w cierpliwość i poczekać z zakupem do ukazania się finalnej wersji.

Początkowo komputerowi gracze nie zagrają w State of Decay z użyciem klawiatury i myszki – bez pada się nie obędzie - State of Decay na PC od jutra w ramach Steam Early Access - wiadomość - 2013-09-19
Początkowo komputerowi gracze nie zagrają w State of Decay z użyciem klawiatury i myszki – bez pada się nie obędzie

State of Decay zadebiutowało pierwotnie tylko na Xboksie 360 na początku czerwca bieżącego roku. Gra praktycznie od momentu wydania wzbudziła spore zainteresowanie graczy – w ciągu 48 godzin sprzedano ponad 250 tys. egzemplarzy, a w kolejnych dniach udało się ten wynik podwoić. Przypominamy, że „zombiakowy” survival studia Undead Labs oferuje wyłącznie rozgrywkę dla pojedynczego gracza i nie ma w planach dodania trybu wieloosobowego. Więcej szczegółów na temat pecetowej wersji przeczytacie tutaj, a jeśli nie wiecie, czego spodziewać się po grze, zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.