Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2014, 10:56

autor: luckie

Kontynuacja State of Decay będzie miała multiplayer

Współzałożyciel studia Undead Labs, odpowiedzialnego za grę State of Decay, zapewnił, że przyszłe kontynuacje survivalowej serii od początku będą oferowały tryb multiplayer. Nie sprecyzował jednak, czy mamy spodziewać się produkcji typu MMO, czy osobnych wariantów rozgrywki przeznaczony dla wielu graczy.

Zanim State of Decay otrzyma kontynuację, będziemy mogli zagrać w dodatek Lifeline - Kontynuacja State of Decay będzie miała multiplayer - wiadomość - 2014-04-22
Zanim State of Decay otrzyma kontynuację, będziemy mogli zagrać w dodatek Lifeline

Wydany pod koniec zeszłego roku State of Decay zyskał spore uznanie jako jeden z lepszych symulatorów przetrwania w świecie opanowanym przez zombie. Gra odniosła sukces, mimo że była pozbawiona popularnego wśród pokrewnych tytułów multiplayera (patrz: DayZ, Survarium, Nether). Studio Undead Labs otwarcie obiecało fanom, że marka State of Decay nie zakończy się na jednej produkcji. Jeff Strain, współzałożyciel ekipy deweloperskiej odpowiedzialnej za ten survivalowy tytuł, zapewnił, że przyszłe gry z serii nieodłącznie będą zawierały tryb dla wielu graczy. Na łamach serwisu Polygon powiedział on:

„Mamy długoterminowe ambicje co do tej marki. W którymkolwiek kierunku podążą przyszłe kontynuacje, multiplayer od początku będzie ich integralną częścią.”

Informacja ta pokrywa się poniekąd z pogłoskami, które jakiś czas temu słyszeliśmy na temat Class4, czyli domniemanego następcy State of Decay, który miałby być produkcją typu MMO. Wskazuje na to fakt, że do zespołu odpowiedzialnego postapokaliptyczną grę o zombie dołączył niedawno Patric Wyatt, współtwórca serii Guild Wars. Ponadto studio Undead Labs zawarło wieloletnią umowę z firmą Microsoft obejmującą kilka gier, która najprawdopodobniej zaowocuje niejednym sequelem State of Decay.

Obecnie prace trwają nad drugim dodatkiem DLC do State of Decay, zatytułowanym Lifeline. Zaoferuje on kilkugodzinny scenariusz, w ramach którego wcielimy się w członków oddziału militarnego, wysłanego do miasteczka Danforth, w celu uratowania uwięzionych tam naukowców i cywilów. Twórcy potwierdzili niedawno, że Lifeline ukaże się w czerwcu 2014 roku na PC i Xboksie 360, a jego cena zbliżona będzie do ceny pierwszego dodatku, Breakdown, wycenionego na Steamie na 5,99 euro (ok. 25 zł).

  1. Oficjalna strona studia Undead Labs