Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2014, 09:28

autor: Góral

Twórcy State of Decay podpisali wieloletnią umowę z firmą Microsoft

Na oficjalnej stronie studia Undead Labs, odpowiedzialnego za survivalową grę akcji State of Decay, poinformowano, że zawarto wieloletnią umowę z koncernem Microsoft. Niestety nie podzielono się większą ilością szczegółów na ten temat.

Studio Undead Labs kontynuuje współpracę z firmą Microsoft. - Twórcy State of Decay podpisali wieloletnią umowę z firmą Microsoft - wiadomość - 2014-01-11
Studio Undead Labs kontynuuje współpracę z firmą Microsoft.
Studio Undead Labs w skrócie:
  • Amerykańskie studio założone w 2009 roku
  • W 2011 deweloper podjął współpracę z koncernem Microsoft dotyczącą gry Class3, która ostatecznie ukazała się na rynku jako State of Decay
  • Wczoraj poinformowano o nowej, wieloletniej umowie z korporacją z Redmond, jednak nie znamy jej szczegółów

Studio Undead Labs, znane z gry State of Decay, poinformowało, że zawarło z firmą Microsoft wieloletnią umowę w ramach której tworzyć będą różne gry. Nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących współpracy, więc nie wiemy czy nowe projekty będą oparte na marce SoD, czy też twórcy stworzą coś zupełnie innego. Śmiało można jednak zakładać, że nowa umowa jest wynikiem świetnego przyjęcia survivalowej produkcji.

Tytuł w ciągu pierwszych 48 godzin obecności w Xbox Live sprzedał się w nakładzie przekraczającym 250 tys. egzemplarzy, zaliczając tym samym drugi (po grze Minecraft) najlepszy debiut w historii sieciowej usługi koncernu Microsoft. Jednak był to zaledwie początek pasma sukcesów. Pół miliona sprzedanych egzemplarzy uzyskano po około dwóch tygodniach obecności na rynku, a milion przekroczono w październiku 2013 roku.

Czekamy zatem na dalsze szczegóły dotyczące współpracy obu firm, a przy okazji przypominam, że pod koniec listopada zadebiutowało rozszerzenie Breakdown do gry State of Decay, które nie przywiązuje uwagi do fabuły, lecz zapewnia kolejną dawkę survivalu w teoretycznie nieskończonym trybie. Jeżeli natomiast w dalszym ciągu nie skusiliście się na tytuł studia Undead Labs, to zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją.

State of Decay to gra akcja polegająca na przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie, rozgrywająca się w otwartym świecie. Dzięki temu można dowolnie przemieszczać się po udostępnionym terenie, szukając żywności, leków, broni, ratując innych ocalałych czy tez zakładając bazy, zapewniające schronienie.