Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2014, 11:20

autor: Sarge

Class4 - do twórców gry MMO w świecie State of Decay dołącza współautor Guild Wars

Studio Undead Labs zatrudniło Patricka Wyatta, współzałożyciela zespołu ArenaNet. Wiele wskazuje na to, że ma on pomóc w pracach nad Class4 - grą MMO w świecie State of Decay. Tak wynika z wypowiedzi samego zainteresowanego.

Studio Undead Labs zatrudniło Patricka Wyatta, współzałożyciela zespołu ArenaNet (Guild Wars 2) i byłego członka firm Blizzard oraz En Masse Entertainment (wydawca gry TERA). Ma on pomóc w stworzeniu nowej produkcji autorów State of Decay. Wprawdzie nie może powiedzieć nic konkretnego na jej temat, ale wiele wskazuje na to, że jest to długo oczekiwane State of Decay w wersji MMO (o roboczym tytule Class4). Sugerują to m.in. słowa Patricka Wyatta na oficjalnej stronie dewelopera: „Nie mogę powiedzieć nad czym pracuję w studiu Undead Labs… jeszcze… ale… specjalizuję się w tworzeniu naprawdę dużych gier multiplayer. Sądzę więc, że być może będę pracować nad czymś takim (…)”.

Gra MMO w świecie State of Decay jest znana pod roboczym tytułem Class4 - Class4 - do twórców gry MMO w świecie State of Decay dołącza współautor Guild Wars - wiadomość - 2014-01-31
Gra MMO w świecie State of Decay jest znana pod roboczym tytułem Class4

Powyższa wypowiedź wyraźnie wskazuje na to, że studio Undead Labs poważnie myśli o swoim pomyśle przeniesienia uniwersum State of Decay w realia gatunku MMO. Los tej produkcji pozostawał niepewny, ale wygląda na to, że sukces State of Decay przekonał dewelopera i wydawcę do kontynuowania prac nad znacznie bardziej rozbudowanym projektem. Wprawdzie na razie to tylko spekulacje, ale są one całkiem prawdopodobne.

State of Decay to debiutancka produkcja studia Undead Labs, która najpierw ukazała się na Xboksie 360, a kilka miesięcy później przeniesiono ją na PC. W grze trafialiśmy do otwartego świata opanowanego przez zombie i walczyliśmy o przetrwanie. Produkcja pozwalała na rozgrywkę tylko z udziałem jednego gracza, ale twórcy od początku nie ukrywali, że myślą o MMO osadzonym w tym samym uniwersum. Gra jest znana pod roboczym tytułem Class4.