Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2014, 11:08

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Grand Theft Auto V - petycja dotycząca wersji PC z blisko 700 tys. podpisów

Pod internetową petycją dotyczącą PC-towej wersji gry Grand Theft Auto V od firmy Rockstar Games podpisało się blisko 700 tys. osób. Dodatkowo dziś mija 217 dni od premiery gry na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, czyli tyle samo, ile zajęło "czwórce" dotarcie na komputery. O konwersji "piątki" jednak dalej nic nie wiadomo.

Ostatni raz o petycji dotyczącej PC-towej edycji gry Grand Theft Auto V pisaliśmy w styczniu bieżącego roku. Licznik podpisów wskazywał wtedy około 650 tys. sygnatur. Minęło kilka miesięcy i obecnie blisko 700 tys. osób wyraziło swoje zainteresowanie tym projektem, jednak firma Rockstar Games w dalszym ciągu nie ujawniła, czy konwersja kiedykolwiek powstanie. Jest to o tyle ważne, że w przypadku wcześniejszej odsłony serii - Grand Theft Auto IV - od momentu jej debiutu na konsolach do wydania na PC-tach minęło 217 dni. Taki sam okres upłynął właśnie od premiery „piątki” na Xboksie 360 i PlayStation 3, a komputerowi gracze w dalszym ciągu nie mają powodów do świętowania.

Grand Theft Auto V - petycja dotycząca wersji PC z blisko 700 tys. podpisów - ilustracja #1
Grand Theft Auto V w skrócie:
  • Piata odsłona popularnej serii gier akcji
  • Ukazała się 17 września 2013 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3
  • Tytuł trafił do sklepów w nakładzie przekraczającym 32,5 mln egzemplarzy
  • Wersja na komputery PC nie została potwierdzona do dziś

Oczywiście nie oznacza to, że Rockstar nie ma planów związanych z „blaszakami”. Pewnym za to jest, że firmie nie śpieszy się z plotkowaną od dawna konwersją. Grand Theft Auto V zadebiutowało na rynku we wrześniu 2013 roku i w ciągu kilku miesięcy osiągnęło porażający wynik 32,5 mln egzemplarzy wysłanych do sklepów. Tytuł jest cały czas rozwijany. W planach znajduje się m.in. fabularne rozszerzenie do singla i kolejne usprawnienia Grand Theft Auto Online – multiplayera GTAV.

Krótko pisząc, twórcy mają co robić. Można więc wysnuć teorię, że gra ukaże się na komputerach PC dopiero w momencie wydania kompletnej edycji, zawierającej wcześniej stworzone rozszerzenia i dodatkowe bonusy. Oczywiście to tylko moje dywagacje i nie należy brać ich na poważnie.

Plotki o PC-towej edycji Grand Theft Auto V pojawiają się co jakiś czas właściwie od momentu premiery konsolowej wersji. Firma AMD dwa razy wspominała o konwersji w swoich sterownikach (news #1 i news #2), informatorzy związani ze sklepem Amazon.de twierdzili swego czasu, że tytuł trafi na rynek w marcu 2014 roku, projekt został odnotowany w dziennikach błędów wczesnych wersji, a jeden z nordyckich sklepów miał rozpocząć przyjmowanie pre-orderów, ale nic z tego nie wyszło. Co dalej? Nic. Trzeba czekać na kolejne informacje i mieć nadzieję, że któregoś dnia tytuł zostanie zapowiedziany oficjalnie.

TWOIM ZDANIEM

Twoim zdaniem petycja dotycząca pecetowej wersji GTA V ma sens?

Trudno powiedzieć, ale nie zaszkodzi się dopisać.
63,4%
Takie akcje są bez znaczenia.
26,9%
Tak, Rockstar zapewne ma ją na uwadze.
9,7%
Zobacz inne ankiety