Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2013, 07:19

Grand Theft Auto V – wzmianka o wersji pecetowej w nowych sterownikach AMD

Pojawiły się kolejne doniesienia sugerujące, że trwają prace nad pecetową wersją Grand Theft Auto V. Tym razem ich źródłem są sterowniki firmy AMD.

Spekulacji na temat pecetowego Grand Theft Auto V ciąg dalszy. - Grand Theft Auto V – wzmianka o wersji pecetowej w nowych sterownikach AMD - wiadomość - 2013-10-19
Spekulacji na temat pecetowego Grand Theft Auto V ciąg dalszy.

Gracze konsolowi już od miesiąca bawią się Grand Theft Auto V, podczas gdy pecetowcy wciąż bezskutecznie wypatrują zapowiedzi własnej wersji tego przeboju. Co pewien czas pojawiają się jednak doniesienia sugerujące, że nie będą musieli czekać zbyt długo. Najnowsze tego typu informacje pochodzą z beta sterowników wypuszczonych przez firmę AMD. Jeden z użytkowników forum Guru3D dokopał się w nich do profilu pecetowej edycji gry.

Warto dodać, że profil Grand Theft Auto V nie był obecny w poprzednich wersjach sterowników i został dodany dopiero niedawno. Sugeruje to, że już wkrótce możemy doczekać się oficjalnego ujawnienia gry na PC. Jest jednak zbyt wcześnie, aby otwierać szampana. Należy bowiem pamiętać, że choć wykopywane w ten sposób informacje najczęściej znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, to jednak nie dzieje się tak zawsze. Warto przypomnieć sytuację z Halo 3, którego profil również odnaleziono w sterownikach AMD, a produkcja wciąż nie doczekała się zapowiedzi na pecety.

Ogromne zainteresowanie graczy komputerowych Grand Theft Auto V nie dziwi. Jest to bowiem zdecydowanie największy przebój tego roku. W ciągu pierwszych 24 godzin na rynku sprzedano 11,21 mln egzemplarzy. Natomiast w Polsce w pierwszy tydzień rozeszło się 100 tysięcy sztuk, co stanowi absolutny rekord na naszym rynku.

  1. Oficjalna strona Grand Theft Auto V
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto V – 10 gwiazdek dla GTA V!
  3. Najlepsze mody do GTA IV - poprawiamy pecetowe Grand Theft Auto
  4. Grand Theft Auto V - poradnik

Grand Theft Auto V – wzmianka o wersji pecetowej w nowych sterownikach AMD - ilustracja #2

Dodajmy przy okazji, że dzisiejsze doniesienia są tylko najnowszymi w długiej serii plotek, które pojawiły się w ostatnim czasie. Wpierw wzmianki o wersji pecetowej Grand Theft Auto V odnaleziono w kodzie edycji na Xboksa 360. Potem inny użytkownik zaczął grzebać w wydaniu na PlayStation 3 i odkrył wykaz błędów wykrytych podczas testowania projektu. Była w nich mowa m.in. o wsparciu dla DirectX 11 i 64-bitowej pamięci oraz wyższej rozdzielczości tekstur. Wszystko to sugerowało wersję na PC.

Ostatnie plotki pojawiły się w zeszłym tygodniu. Wtedy serwis Eurogamer, powołując się na kilka anonimowych źródeł z branży, opublikował wiadomość, według której Grand Theft Auto V ukaże się na PC w pierwszym kwartale 2014 roku. Pasowałoby to do wcześniejszej strategii wydawniczej studia Rockstar. Konsolowa edycja czwartej części zadebiutowała bowiem w kwietniu 2008 roku, podczas gdy komputerowa trafiła do sprzedaży w grudniu.