Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2013, 23:00

Przegląd MMO (18/10/2013) – m.in. Guild Wars 2, Lineage II, The Lord of the Rings Online, The Elder Scrolls Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zawartość ostatniej aktualizacji Guild Wars 2, rychłe nadejście kolejnego rozszerzenia Lineage II, miesiąc podwójnego doświadczenia w The Lord of the Rings Online oraz najnowsze szczegóły dotyczące kreatora postaci w The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. ostatnią aktualizację Guild Wars 2, najnowszy dodatek do Lineage II, miesiąc podwójnego doświadczenia w The Lord of the Rings Online, a także pierwsze szczegóły na temat kreatora postaci w The Elder Scrolls Online. Ponadto wspominamy o takich grach jak City of Titans, Marvel Heroes, The Secret World oraz WildStar.

Guild Wars 2

W minionym tygodniu w świecie Guild Wars 2 zawitała utrzymana w wyraźnie halloweenowym klimacie aktualizacja Blood and Madness. Szerzej na temat jej szczegółowej zawartości pisaliśmy w poprzedniej odsłonie Przeglądu MMO. Deweloperzy ze studia ArenaNet nie spoczęli jednak na laurach i tuż po premierze uaktualnienia opublikowali dwa obszerne teksty mające na celu dokładne wprowadzenie graczy w tajniki Krwi i Szaleństwa.

Członkowie zespołu przygotowali m.in. wolny od spoilerów poradnik, dzięki któremu nawet najbardziej zagubieni w natłoku nowości użytkownicy będą mogli w pełni skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez aktualizacje. Pojawił się także dokładny wykaz zmian zawartych w ramach Blood and Madness. Warto się z nim szczegółowo zapoznać, bowiem twórcy dokonali wielu modyfikacji w ramach poszczególnych klas i umiejętności.

We wbudowanym w klient gry sklepiku dostępne są natomiast okolicznościowe przedmioty, dzięki którym z łatwością wczujemy się w panujący wokół halloweenowy klimat. Ich pełną listę znajdziecie w tym miejscu. Poniżej prezentujemy zaś oficjalny zwiastun Blood and Madness.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Lineage II

Firma NCSoft, odpowiedzialna za amerykańskie wydanie Lineage II, ujawniła pierwsze szczegóły dotyczące najnowszego uaktualnienia swojej sztandarowej produkcji. Rozszerzenie zatytułowane Valiance ma wprowadzić do świata popularnej produkcji zupełnie nowy system umiejętności, zdolności, a także odświeżyć lokację Hellbound oraz „wskrzesić” kilka „starych” bossów.

Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery aktualizacji, deweloperzy ograniczyli się jedynie do enigmatycznego „niedługo”. Kolejne informacje na jej temat mają pojawiać się w ciągu najbliższych tygodni na tej stronie. Valiance będzie drugim (po Lindviorze) dodatkiem stanowiącym niejako powrót do korzeni klasycznego Lineage II, który bardzo się zmienił wraz z debiutem Goddess of Destruction.

  1. Oficjalna strona internetowa amerykańskiej edycji gry Lineage II

The Lord of the Rings Online

18 listopada bieżącego roku ukaże się kolejny dodatek do The Lord of the Rings Online, zatytułowany Helm’s Deep. By uczcić jego nadejście, twórcy gry przygotowali coś specjalnego – miesiąc podwójnego doświadczenia. Wydarzenie rozpoczęło się wczoraj i potrwa aż do 17 listopada. To świetna okazja, by uzupełnić braki w levelach i przygotować się na nowe rozszerzenie, które zwiększa maksymalny poziom doświadczenia do 95.

Szczegółowo na temat zawartości dodatku Helm’s Deep przeczytacie w specjalnie opracowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Lord of the Rings Online

The Elder Scrolls Online

Przedstawiciele studia ZeniMax Online przygotowali krótki materiał wideo, w ramach którego Jared Carr, dyrektor artystyczny The Elder Scrolls Online, omawia i prezentuje poszczególne tajniki kreatora postaci. Wspomniane narzędzie pozwala na tworzenie niezwykle rozbudowanych modeli bohaterów, zaś mnogość dostępnych opcji sprawia, że spotkanie identycznie wyglądającego gracza będzie praktycznie niemożliwe.

Dostosować według własnego widzimisię będziemy mogli praktycznie wszystko, począwszy od całej sylwetki, poprzez poszczególne części ciała, a skończywszy na takich detalach jak tatuaże czy biżuteria. Poniżej znajdziecie omawiane wideo wraz z polskimi napisami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

City of Titans

Członkom Missing Worlds Media udało się zgromadzić już ponad 450 tysięcy dolarów podczas zbiórki prowadzonej w ramach serwisu Kickstarter. Oznacza to m.in., że City of Heroes trafi również na komputery Mac. Do końca akcji pozostało jeszcze 16 dni, zaś twórcy wydają się mierzyć naprawdę wysoko, bowiem przygotowali już całą rozpiskę dodatkowej zawartości, która zamyka się na sumie 2 milionów dolarów.

  1. City of Titans w serwisie Kickstarter

Marvel Heroes

Twórcy Marvel Heroes opublikowali w minionym tygodniu dość obszerny zwiastun prezentujący sporo świeżej (i różnorodnej) zawartości. W jej skład wchodzić będą m.in. nowi bohaterowie, misje fabularne, tryby rozgrywki, kostiumy oraz wiele innych. Poniżej prezentujemy wspomniany materiał wideo.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Marvel Heroes

The Secret World

Szykują się spore zmiany w świecie The Secret World. Wraz z premierą rozszerzenia Issue #8: The Venetian Agenda do gry trafi zupełnie nowy system Augmentów. Pozwoli on na tworzenie jeszcze bardziej rozbudowanych kombinacji umiejętności, niż miało to miejsce do tej pory. Teoretycznie każda napotkana postać będzie mogła dysponować zupełnie odrębnym wachlarzem zaklęć i ataków. Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnej daty debiutu najnowszego dodatku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Secret World

WildStar

W sieci pojawiły się dwa nowe zapisy z rozgrywki w najnowszą produkcję Carbine Studios, czyli WildStar. Oba zostały nagrane podczas imprezy New York Comic Con i prezentują kolejno aspekty PvP oraz PvE. Znajdziecie je poniżej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar