Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2013, 23:00

autor: moir

Przegląd MMO (11/10/2013) – m.in. City of Titans, EVE Online, Guild Wars 2, Star Wars: The Old Republic

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. sukces City of Titans w serwisie Kickstarter, sesje treningowe w EVE Online, kolejną aktualizację Guild Wars 2 oraz najnowszy dodatek do Star Wars: The Old Republic.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kickstarterowy sukces City of Titans, nachodzące sesje treningowe w EVE Online, halloweenową aktualizację Guild Wars 2, a także kolejny dodatek do Star Wars: The Old Republic. Ponadto wspominamy o takich grach jak ArcheAge, Camelot Unchained oraz EverQuest.

City of Titans

Pamiętacie jeszcze grę City of Heroes? Choć koreańska firma NCSoft zrezygnowała z niej już jakiś czas temu, fani komiksowych superbohaterów z całego świata postanowili się zjednoczyć i wspólnymi siłami doprowadzić do jej swoistej „reinkarnacji”. Dzięki ich wysiłkom powstało studio Missing Worlds Media (liczące ponad 100 członków), które postanowiło stworzyć City of Titans – godnego następce Miasta Bohaterów. Choć wielu skazywało ten amatorski projekt na porażkę, świeżo upieczeni deweloperzy zaskoczyli wszystkich święcąc ogromny sukces w ramach prowadzonej przez nich zbiórki w serwisie Kickstarter.

Potrzebowali oni zaledwie 5 dni by zebrać minimalną założoną kwotę – 320 tysięcy dolarów. Licznik wciąż jednak bije i obecnie wskazuje już przeszło 400 tysięcy, a do końca całej akcji pozostało jeszcze ponad 20 dni. Wynik budzi prawdziwy podziw, zwłaszcza że za tytułem nie stoi szereg wielkich nazwisk z branży. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim sama organizacja i struktura zespołu odpowiedzialnego za pracę nad City of Titans. Jak przeczytamy w jego kickstarterowym opisie, składa się on wyłącznie z ochotników, których połączyło wspólne zamiłowanie do superbohaterów. Samo studio jest wirtualne, zaś jego członkowie kontaktują się ze sobą na co dzień przede wszystkim za pośrednictwem sieci.

Jak pokazują dotychczasowe poczynania Missing Worlds Media, czasem wieloletnie doświadczenie oraz specjalistycznie wykształcenie da się zastąpić po prostu prawdziwą pasją do gier. Czy projekt „wskrzeszenia” (jeszcze lepszego) City of Heroes się powiedzie? Dowiemy się tego najwcześniej w drugiej połowie 2015 roku.

  1. City of Titans w serwisie Kickstarter

EVE Online

EVE Online nazywane jest przez wielu jedną z najtrudniejszych gier MMO na rynku. Produkcji studia CCP zarzuca się przede wszystkim zbyt wysokie bariery wejścia oraz niezwykle skomplikowaną mechanikę, której poznanie, zrozumienie i nauczenie się wymaga wielu godzin intensywnej rozgrywki. Twórcy gry powstanowili więc wyjść naprzeciw wszystkim nowicjuszom, organizując specjalne sesje treningowe, podczas których będą oni mieli okazję bliżej zaznajomić się (w przystępnej formie) z najważniejszymi aspektami produkcji.

„Warsztaty” będą prowadzone za pośrednictwem kanału o nazwie „New Player Training Sessions”, który zostanie każdorazowo udostępniony w wyznaczonym terminie. Należy pamiętać, że wszystkie instruktaże będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim. Pierwsza sesja odbędzie się już 15 października o godzinie 19 czasu polskiego. Ostatnie spotkanie zaplanowano natomiast na 18 listopada. Wszystkie daty oraz inne niezbędne informacje dostępne są pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EVE Online

Guild Wars 2

15 października ukaże się kolejna aktualizacja Guild Wars 2 zatytułowana Blood and Madness. Deweloperzy ze studia ArenaNet wyraźnie starają się powoli wprowadzać graczy w halloweenowy nastrój, bowiem jego głównym bohaterem będzie Bloody Prince Edrick, syn dobrze wszystkim znanego Mad King’a.

Jak zwykle twórcy przygotowali moc atrakcji – począwszy od arcytrudnych jumping puzzles, poprzez pojawiające się tu i ówdzie drzwi międzywymiarowe, a skończywszy na unikatowych rozgrywkach pomiędzy graczami oraz możliwości zgubienia się w wielkim labiryncie. Gracze biorący udział w wymienionych aktywnościach nie odejdą oczywiście z pustymi rękami. Czekać na nich będzie góra specjalnych słodyczy, nowe halloweenowe przedmioty oraz unikatowe maski.

Uaktualnienie przyniesie także szereg zmian w mechanice gry. Tym razem twórcy skupili się przede wszystkim na poprawieniu balansu pomiędzy istniejącymi umiejętnościami, ulepszyli system celowania oraz dodali szczegółowe opisy poszczególnych cech. Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzanych modyfikacji znajdziecie tu.

Ponadto, 18 października rusza pierwszy sezon rozgrywek WvW. Serwery podzielone na ligi będą walczyć o miano najlepszego, aż do 5 grudnia. Na wszystkich uczestników zmagań czekają atrakcyjne nagrody.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Star Wars: The Old Republic

Firma Electronic Arts zapowiedziała rychłe nadejście Galactic Starfighter – najnowszego rozszerzenia Star Wars: The Old Republic. Zadebiutuje ono jeszcze w grudniu tego roku i stanowić będzie nie lada przełom, bowiem wprowadzi do świata gry możliwość prowadzenia powietrznych starć z jednoczesnym udziałem 24 graczy. Oprócz tego dodatek wzbogaci produkcje o zupełnie nowe tryby (nie wiemy jeszcze dokładnie jakie) oraz strefy walki.

Rozszerzenie jest rzecz jasna darmowe, wiąże się z tym jednak pewien haczyk – termin dostępu do jego zawartości zależeć będzie od statusu konkretnego użytkownika. Tym samym aktywni abonenci do gry zasiądą już 3 grudnia, podczas gdy preferowani gracze oraz wszyscy pozostali zagrają odpowiednio 14 stycznia i 4 lutego przyszłego roku. Szerzej na temat Galactic Starfighter przeczytacie w specjalnie opracowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic

ArcheAge

W minionym tygodniu rosyjscy gracze udowodnili, że przy odrobinie chęci (i odpowiednio dużej aktywności) można wpłynąć na decyzję wydawcy. Firma Mail.ru, odpowiedzialna za dystrybucje ArcheAge na terenie Rosji, ugięła się pod naporem licznych głosów niezadowolonej społeczności i zdecydowała zmienić przyjęty wcześniej model biznesowy. W całej sprawie chodziło o kontrowersyjną walutę w grze, która była dostępna za gotówkę i miała wywierać spory wpływ na charakter i przebieg rozgrywki.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

Camelot Unchained

Twórcy Camelot Unchained, studio City State Entertainment, poinformowali wszystkich zainteresowanych o dotychczasowym przebiegu prac. Mark Jacobs, szef zespołu, przedstawia w swym najnowszym wpisie listę już ukończonych elementów produkcji, a także wybiega nieco w przyszłość i zdradza nad czym deweloperzy skupią się w najbliższym czasie. Korzystając z okazji zaprezentował on również krótkie wideo przedstawiające animacje jednej z postaci. Znajdziecie je poniżej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Camelot Unchained

EverQuest

8 października zadebiutował dwudziesty dodatek (zatytułowany Call of the Forsaken) do EverQuest, jednej ze sztandarowych produkcji studia Sony Online Entertainment. Fabuła rozszerzenia obraca się wokół smoczycy Lady Lindenaria, której przybycie doprowadziło do powstania wyrwy pomiędzy wymiarami. Wprowadzi ono do świata gry sporo nowości, wśród których na pierwszy plan wysuwają się ulepszony system najemników oraz heroiczne przygody. Szerzej na temat zawartości dodatku przeczytacie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest