Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Camelot Unchained (PC)
OkładkaCamelot Unchained (PC)

Camelot Unchained PC

Camelot Unchained to sandboksowa gra MMORPG osadzona w mitycznej wersji średniowiecznej Europy. Rozgrywka koncentruje się na trybie PvP, w którym trzy frakcje toczą ze sobą niekończące się wojny o kontrolę nad ziemiami i surowcami.

RPG | TPP | fantasy | PvP | MMORPG | sandbox | legendy arturiańskie | crowdfunding | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Camelot Unchained Premiera PC

Closed Beta

4lipca2018

Beta 1. Szczegóły: https://www.gry-online.pl/newsroom/camelot-unchained-z-data-rozpoczecia-beta-testow/ze1a55b

2025

Gry podobne do Camelot Unchained

Albion Online

Ultima Online

Dark Age of Camelot

Camelot Unchained to opracowana przez studio City State Entertainment produkcja MMORPG oparta na modelu abonamentowym i skoncentrowana na rozgrywkach PvP. Całość zaprojektowano jako duchowego spadkobiercę Dark Age of Camelot i w zespole deweloperskim znajdowało się wiele osób, które pracowały przy tym klasyku.

Akcja toczy się w pełnym magii świecie fantasy będącym mityczna wersją średniowiecznej Europy. Podobnie jak pierwowzór, produkcja koncentruje się na walkach pomiędzy frakcjami graczy w ramach rozgrywek Realm vs Realm (tzw. globalne PvP). Biorą w nich udział trzy grywalne nacje – arturiańska, wikingów oraz irlandzkie plemię Tuatha Dé Danann.

Rozpoczynając zabawę musimy wygenerować bohatera, a następnie wypuszczamy go w świat szukać przygód. W Camelot Unchained brakuje trybu PvE, czyli starannie zaprojektowanych fabularnych misji przeciwko sterowanym przez sztuczną inteligencję przeciwnikom. Kontrolowani przez SI wrogowie pojawiają się jedynie w samouczkach. Zamiast tego autorzy przesunęli ciężar rozgrywek na PvP w postaci wojen prowadzonych między frakcjami. Rozgrywki RvR nie ograniczają się tylko do samych bitew. Zamiast tego wpływają również na większość elementów gry, w tym na wirtualną ekonomię oraz posiadane przez graczy nieruchomości. W sumie starcia PvP oraz ich wyniki kształtują całą sytuację geopolityczną wirtualnego świata.

System walki toczy się w czasie rzeczywistym, a o wyniku potyczek decydują zarówno umiejętności postaci, jak i talent gracza do ich właściwego wykorzystania. Gra oferuje zatrzęsienie różnych kombinacji klas, frakcji i uzbrojenia, dzięki czemu każdy może rozwinąć postać w kierunku dopasowanym do jego własnego stylu rozgrywki. Pomaga w tym rozbudowany system rzemiosła, pozwalający na wytwarzanie własnych przedmiotów.

Ostatnia modyfikacja 1 marca 2024

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Camelot Unchained: 16+