Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2015, 16:51

autor: Konrad "Medium" Kaczmarczyk

Camelot Unchained – beta testy zostaną opóźnione

Lider City State Entertainment, Mark Jacobs, ogłosił, że beta testy Camelot Unchained zostaną opóźnione. Za przesunięcie odpowiada jeden z pracowników, który po dwóch dniach pracy opuścił studio, przyjmując inną ofertę pracy.

Camelot Unchained – beta testy zostaną opóźnione - Camelot Unchained – beta testy zostaną opóźnione - wiadomość - 2015-07-21
Camelot Unchained – beta testy zostaną opóźnione

Mark Jacobs, szef studia City State Entertainment, poinformował za pośrednictwem nagrania wideo, że w wyniku niefortunnych wydarzeń, beta testy gry Camelot Unchained zostaną opóźnione. Do niedawna otwarcie serwerów miało się odbyć w przyszłym miesiącu. Jednak na tę chwilę nie wiadomo dokładnie, kiedy gracze otrzymają możliwość przetestowania duchowego spadkobiercy Dark Age of Camelot. Twórca zastrzegł sobie, iż takowe wydarzenie może mieć miejsce nawet w przyszłym roku. Wszystko za sprawą starszego programisty, który dołączył do ekipy z City State Entertainment. Nowy pracownik już po dwóch dniach zrezygnował z pracy nad Camelot Unchained. Swoją decyzję umotywował inną ofertą pracy, która jak twierdzi, może odmienić jego życie.

Mark wspomniał, że w tak małym studiu, jakim jest City State Entertainment (CSE), utrata kilku pracowników odbija się na całej ekipie i projekcie. Jednak pomimo niefortunnych wydarzeń przedstawiciele CSE są pewni, że do końca bieżącego roku uda im się jeszcze wiele zrobić. Dobrą wiadomością jest również fakt, iż firma jest w trakcie zakontraktowania innego programisty. Niestety rozpocznie on prace nad Camelot Unchained najwcześniej we wrześniu.

Szef City State Entertainment wspomniał także, że budżet projektu jest bezpieczny. Na tę chwilę ekipa uzbierała ponad 3,5 miliona dolarów. Oczywiście suma wciąż rośnie, ponieważ pomimo zakończenia akcji w serwisie Kickstarter, fani wciąż mogą wspierać tytuł za pośrednictwem oficjalnej strony. Warto również wspomnieć, że sam Jacobs wpłacił na produkcję Camelot Unchained 2 miliony dolarów, które nie zostały doliczone do puli darczyńców. Dla twórcy jest to bardzo bolesny czas nie tylko ze względu opóźnionych beta testów. Jego życie prywatne również daje o sobie znać, bowiem żona Marka obecnie walczy z rakiem. Warto więc okazać trochę współczucia i wykazać się cierpliwością oczekując na nadejście Camelot Unchained.

Camelot Unchained jest tytułem wywodzącym się z gatunku MMORPG opartym na modelu abonamentowym i skupiającym się na rozgrywkach Player vs Player (PvP). Produkcja zadebiutuje wyłącznie na komputerach osobistych. Po więcej informacji odsyłamy do naszej encyklopedii.