Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2016, 12:24

Rekordowa sprzedaż Legionu i nowe oblicze Camelot Unchained – Wieści MMO (12/09/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o zapowiedzi ArcheAge 3.0, pokazanych na nowym zwiastunie zmianach w Camelot Unchained, sporej popularności Naruto Online, premierze The Elder Scrolls Online w wydaniu Gold Edition i o ponad 3 milionach sprzedanych kopii dodatku Legion do World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się m.in. rychłemu nadejściu nowej wersji ArcheAge, liftingowi Camelot Unchained oraz sukcesowi World of Warcraft: Legion. Wspominamy także o debiucie złotej edycji The Elder Scrolls Online i błyskawicznym wzroście Naruto Online.

SZYBKIE WIEŚCI

Tibia

W przyszłym tygodniu Tibia otrzyma oficjalne wsparcie dla sterowania WASD. To nie żart – strzałkami poruszamy się w produkcji CipSoftu od niemal 20 lat.

Raport SuperData Research

Opublikowany niedawno raport firmy SuperData prezentuje trendy kształtujące rynki gier MMO oraz MOBA. Wyniki? Totalna dominacja Azji oraz wyższość segmentu free-to-play nad pay-to-play.

ArcheAge

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Trion Worlds, w grudniu tego roku zadebiutuje ArcheAge 3.0. Obok całej gamy nowej zawartości (m.in. dwie rasy i World Boss), wydawca planuje otworzyć także dodatkowe serwery (przynamniej po jednym na region), na których zagrają wyłącznie gracze ze świeżo założonymi kontami. Pomysł wydaje się być nader obiecujący – być może czeka nas powtórka z września 2014 roku, kiedy to serwery debiutującego w Europie ArcheAge zostały po prostu zalane falą wygłodniałych graczy.

Camelot Unchained

Minęło już sporo czasu odkąd ostatni raz wspominaliśmy o duchowym spadkobiercy Dark Age of Camelot. Tym prędzej śpieszymy donieść, że prace nad Camelot Unchained idą pełną parą, a jak możemy zaobserwować na opublikowanym niedawno zwiastunie, twórcy nie próżnowali przez ostatnie miesiące. Deweloperzy z City State Games znacznie usprawnili wizualną stronę swojej sztandarowej produkcji. Modele postaci, ich animacje, oprawa graficzna – wszystko to wygląda obecnie znacznie lepiej. Oficjalna premiera Camelot Unchained przewidziana jest na 2017 rok.

Naruto Online

Trwa niesamowita passa Naruto Online – zainteresowanie tytułem jest tak ogromne, że twórcy zmuszeni są otwierać ok. 2 nowych serwerów każdego dnia. Obecnie możemy wybierać spośród 116 dostępnych światów, które rozsiane są po czterech stronach świata (Europa, Azja i Oceania, Zachodnie i Wschodnie Stany). Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnej strony produkcji.

The Elder Scrolls Online

Na sklepowe półki trafiło najnowsze wydanie The Elder Scrolls Online, zatytułowane Gold Edition. Zawiera ono, oprócz podstawowej wersji gry, wszystkie cztery główne rozszerzenia (Imperial City, Orsinium, Thieves Guild, Dark Brotherhood) oraz specjalnego wierzchowca i 500 Crown Points. Całość wyceniono na ok. 150 złotych, co jest ceną kilkukrotnie niższą, niż gdyby przyszło nabywać nam wszystkie elementy paczki osobno.

World of Warcraft: Legion

3,3 miliona kopii dodatku Legion – tyle dokładnie udało się sprzedać Blizzardowi już pierwszego dnia (tj. 30 sierpnia). Amerykański gigant wyrównał tym samym poprzedni rekord, który notabene należał również do niego i został ustanowiony przy okazji debiutu rozszerzenia Warlords of Draenor. Jak widać World of Warcraft to wciąż najpopularniejsze MMORPG na świecie i wygląda na to, że jeszcze przez długi czas nikt nie zagrozi panowaniu wielkiego WoW-a.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.