Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Legendy arturiańskie

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce legendy arturiańskie.

PC
PC Windows22
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox1
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

legendy arturiańskie
King Arthur: Knight's Tale
King Arthur: Knight's Tale

RPG 26 kwietnia 2022

Taktyczna gra RPG z elementami strategii, budząca skojarzenia z nowożytnymi częściami serii XCOM. W King Arthur: Knight’s Tale od studia NeocoreGames wcielamy się w Mordreda, którego zadaniem jest powstrzymanie króla Artura przed podbojem Avalonu.

PCPS5XSX

Tainted Grail: The Fall of Avalon
Tainted Grail: The Fall of Avalon

RPG jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od grudzień 2022)

Polska gra RPG, oparta na planszówce o tym samym tytule, osadzona w mrocznym uniwersum fantasy inspirowanym legendami arturiańskimi. Rozbudowany scenariusz Tainted Grail został opracowany przez pisarza fantasy, Krzysztofa Piskorskiego. Za stworzenie gry odpowiada Awaken Realms.

PC

Tainted Grail: Conquest
Tainted Grail: Conquest

RPG 27 maja 2021

Tainted Grail: Conquest jest grą RPG, w której można znaleźć elementy karcianki i roguelike’a. Produkcja jest osadzona w świecie znanym z gry planszowej Tainted Grail: The Fall of Avalon. Tytuł został opracowany przez studio Awaken Realms Digital.

PCXSXXONE

The Hand of Merlin
The Hand of Merlin

RPG 14 czerwca 2022

The Hand of Merlin to gra RPG z taktycznymi turowymi walkami i elementami roguelite. Gracz trafia do świata z arturiańskich legend i przejmuje kontrolę nad drużyną bohaterów, których czekają podróże między wymiarami oraz batalie o losy świata i własne dusze.

PCPS5PS4XONESwitch

Camelot Unchained
Camelot Unchained

RPG 2023

Camelot Unchained to sandboksowa gra MMORPG osadzona w mitycznej wersji średniowiecznej Europy. Rozgrywka koncentruje się na trybie PvP, w którym trzy frakcje toczą ze sobą niekończące się wojny o kontrolę nad ziemiami i surowcami.

PC

Król Artur II
Król Artur II

Strategiczne 27 stycznia 2012

Epicka strategia, w której wcielamy się w samego legendarnego króla Artura. Rozgrywka podzielona została na dwie płaszczyzny. Zarządzanie imperium odbywa się na turowej mapie Wysp Brytyjskich, a olbrzymie bitwy z udziałem tysięcy jednostek toczone są w czasie rzeczywistym.

PC

Król Artur
Król Artur

Strategiczne 24 listopada 2009

Połączenie strategii turowej z RTS-em, w której dane nam jest wcielić się w samego legendarnego, tytułowego władcę Brytów i na nowo spisać jego historię. Rozgrywka podzielona została na dwie płaszczyzny.

PC

King Arthur: Fallen Champions
King Arthur: Fallen Champions

Strategiczne 17 września 2011

Samodzielne rozszerzenie gry King Arthur stanowiące pomost pomiędzy pierwszą a drugą odsłoną cyklu. Tak jak wersja podstawowa jest to gra strategiczna oferująca turowe zarządzanie imperium i rozgrywane w czasie rzeczywistym bitwy, a wszystko to doprawione solidną porcją elementów RPG.

PC

Sword Legacy: Omen
Sword Legacy: Omen

RPG 13 sierpnia 2018

Taktyczna gra RPG inspirowana legendami arturiańskimi. Sword Legacy: Omen zabiera gracza w podróż do krainy Britannia, rozdartej przez wewnętrzne spory. Gracz wciela się w Uthera, rycerza zamordowanego Lorda Leofa, który postanawia zemścić się na zabójcach swego suwerena oraz odnaleźć legendarny miecz Excalibur. W swej misji heros nie jest osamotniony, gdyż towarzyszy mu ekscentryczny czarodziej Merlin, a z czasem dołączają do nich inne, równie oryginalne postacie.

PC

Arthur's Knights: Rycerze Króla Artura
Arthur's Knights: Rycerze Króla Artura

Przygodowe 15 grudnia 2000

Przenieś się w czasy pokrytej mgłą wojny religijnej średniowiecznej europy, swą odwagą i walecznością doprowadź do mianowania cię rycerzem okrągłego stołu lub opowiedz się po stronie wyznawców wiary celtyckiej i tam udowodnij swoją wartość.

PC

Arthurian Legends
Arthurian Legends

Akcji 4 października 2021

Arthurian Legends to gra akcji z widokiem FPP, w której wcielamy się w średniowiecznego wojownika próbującego odeprzeć inwazję Sasów i magicznych bestii na Albion. Autorzy postawili na odskulową rozgrywkę i wykonanie, a postaci ludzkie opracowano przerabiając na dwuwymiarowe sprite’y sylwetki aktorów w kostiumach.

PC

Dance of Death: Du Lac & Fey
Dance of Death: Du Lac & Fey

Przygodowe 5 kwietnia 2019

Osadzona w XIX-wiecznym Londynie przygodówka point-and-click, w której elementy fantastyczne rodem z legend arturiańskich przeplatają się z wątkiem kryminalnym inspirowanym prawdziwą historią Kuby Rozpruwacza. Za stworzenie gry odpowiadają deweloperzy ze studia Salix Games.

PC

Pendragon
Pendragon

Strategiczne 22 września 2020

Pendragon to narracyjna strategia taktyczna, osadzona w realiach legend arturiańskich. Gracz podróżuje po mitycznej wersji Brytanii, toczy turowe walki, werbuje towarzyszy i podejmuje trudne decyzje, kształtując mocno nieliniową fabułę. Jest to dzieło studia inkle (80 Days).

PC

Legion: The Legend of Excalibur
Legion: The Legend of Excalibur

Akcji 17 czerwca 2002

Ta gra to jedna z tych pozycji, która trudno przypisać do konkretnego gatunku. Action-Advanture, RPG, strategia? Wszystkiego tu po trochu. A skoro przyjdzie nam kierować Rycerzami Króla Artura, to powinno być ciekawie.

PS2

King Arthur's Gold
King Arthur's Gold

Akcji 4 maja 2011

King Arthur's Gold to ukierunkowana na zabawę wieloosobową dynamiczna gra akcji, za której powstanie odpowiada Michał Marcinkowski oraz kierowany przez niego zespół deweloperski studia TransHuman Design. Gracze budują własną twierdzę oraz wznoszą fortyfikacje, a następnie próbują obronić się przed atakami przeciwników i jednocześnie zdobyć ich warownię. Produkcja utrzymana jest w stylistyce 16-bit.

PC

Król Artur: Druidzi
Król Artur: Druidzi

Strategiczne 18 stycznia 2011

Rozszerzenie do King Arthur: The Role-playing Wargame pozwalające nam objąć dowództwo nad wojskami walijskimi. Autorzy przygotowali nową kampanię, która starcza ona na ponad trzydzieści godzin zabawy. Struktura rozgrywki jest bardziej otwarta i konkretne zadania są jedynie nieobowiązkowymi celami strategicznymi. Dodatek wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

PC

Arthur's Knights: Rozdział II - Tajemnica Merlina
Arthur's Knights: Rozdział II - Tajemnica Merlina

Przygodowe 9 czerwca 2001

Druga część gry przygodowej Arthur's Knights: Origins of Excalibur promowanej przez firmę Cryo, w której wcielamy się w postać Bradwena i wyruszamy na wielką, fantastyczną przygodę, która zaprowadzi nas miedzy innymi do legendarnego Avalonu.

PC

Excalibur (2001)
Excalibur (2001)

RPG prace wstrzymane

Excalibur to trójwymiarowa gra akcji/cRPG rozgrywająca się w fantastycznym świecie inspirowanym na klasycznej opowieści o Królu Arturze i legendarnym mieczu Excalibur.

PC

Król Artur: Sasi
Król Artur: Sasi

Strategiczne 8 czerwca 2010

Rozszerzenie do King Arthur: The Role-playing Wargame pozwalające nam objąć dowództwo nad Saksonami. Autorzy przygotowali nową kampanię i rozbudowali system dyplomacji, który zwiększa daje możliwość interakcji z Kościołem, Sidhe, innymi królami, gildią wyjętych spod prawa, słynnymi rycerzami, a nawet z kandydatkami na naszą żonę. Dodatek wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

PC

Nowy Jankes na Dworze Króla Artura
Nowy Jankes na Dworze Króla Artura

Strategiczne 30 marca 2012

Klasyczna przedstawicielka gatunku strategii time-management, w której wcielamy się w prostego farmera, przeniesionego w czasie do epoki legendarnego króla Artura. Na zlecenie króla przywdziewamy zbroję i podejmujemy się odnalezienia źródła wiecznej młodości. Realizując to zadanie próbujemy jednocześnie znaleźć sposób na powrót do swoich czasów.

PC

The Battles of King Arthur
The Battles of King Arthur

Strategiczne prace wstrzymane

Taktyczna strategia turowa, osadzona w fantastycznych realiach legend arturiańskich oraz mitologii celtyckiej. Za powstanie tytułu odpowiada znana głównie z różnej maści symulatorów brytyjska firma Excalibur Publishing. Fabuła gry skupia się na podbojach króla Artura, pragnącego zjednoczyć pod swym panowaniem tereny ówczesnej Irlandii, Islandii, Galii oraz Norwegii. Podczas zabawy możemy pokierować jednak nie tylko samym Arturem, ale też stanąć na czele jednej z czterech wrogich mu nacji.

PC

Nowy Jankes na Dworze Króla Artura 2
Nowy Jankes na Dworze Króla Artura 2

Strategiczne 10 lipca 2013

Kontynuacja casualowej strategii zarządzania czasem, w której wcielamy się w przeniesionego w czasie rycerza z przypadku. Tym razem na poszukiwania Fontanny Żywej Wody, nasz protoplasta wyrusza z pomocą swej charakternej małżonki. Sama rozgrywka nie odbiega od pierwowzoru, choć autorzy pokusili się o większą różnorodność etapów i wprowadzili do zabawy kilka nowych rozwiązań.

PC

King Arthur: Pendragon Chronicles
King Arthur: Pendragon Chronicles

Strategiczne prace wstrzymane

Swoista hybryda typowego RTSa z elementami gier RPG, stworzona przez dwie ekipy developerskie – Spore Games oraz Game Consulting. Producenci inspirację do tworzenia rzeczonego programu zaczerpnęli z filmu o takim samym tytule, wyreżyserowanego przez Jerry’ego Buckheimera.

PC