Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka King Arthur's Gold (PC)
OkładkaKing Arthur's Gold (PC)

King Arthur's Gold PC

King Arthur's Gold to ukierunkowana na zabawę wieloosobową dynamiczna gra akcji, za której powstanie odpowiada Michał Marcinkowski oraz kierowany przez niego zespół deweloperski studia TransHuman Design.

Akcji | zagraj za darmo | średniowiecze | legendy arturiańskie | 2D | elementy strategiczne | sieciowe | polskie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

King Arthur's Gold Premiera PC

4maja2011

Steam

5listopada2013

producent: Transhuman Design wydawca: Transhuman Design Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do King Arthur's Gold

Worms: Armageddon

Worms 2

Soldat

King Arthur's Gold jest dziełem niezależnego studia TransHuman Design pod kierunkiem Michała Marcinkowskiego, twórcy słynnej strzelanki Soldat. Deweloperzy zdecydowali się połączyć elementy takich gier jak Minecraft, Dwarf Fortress, Age of Empires 2 oraz Team Fortress 2, tworząc wybuchową mieszankę, którą sami określają mianem „build'n kill” (buduj i zabijaj).

Akcja gry osadzona została w średniowiecznych realiach wzbogaconych elementami fantasy. Zadaniem graczy jest zbudowanie twierdzy, zdolnej odeprzeć ataki przeciwników, a także zdobycie wrogiej warowni (w czym pomocne są rozmaite machiny oblężnicze i technologie wojenne).

Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym z udziałem maksymalnie 64 uczestników podzielonych na dwa rywalizujące ze sobą zespoły. Każdy z graczy kontroluje poczynania jednej postaci, a jego zadania zależne są od wybranej klasy - robotnik, rycerz lub łucznik. Sukces w potyczce zależy na ogół od pomysłowości, dobrej współpracy w grupie oraz odpowiedniego wykorzystania umiejętności przypisanych każdemu z bohaterów.

King Arthur's Gold oferuje standardowo pięć wariantów rozgrywki multiplayer: Creative Sandbox, Capture the Flag, Team Deathmatch, Gold Rush oraz Zombie Invasion. Ich uzupełnieniem są scenariusze do gry solowej (snigle-player), stanowiące rodzaj samouczka, wprowadzającego w arkana gry.

Produkcja studia TransHuman Design wyróżnia się niekonwencjonalną oprawą audiowizualną, która stylizowana jest na epokę komputerów 16-bitowych. Twórcy King Arthur's Gold zdecydowali się na dwuwymiarową grafikę i charakterystyczny dla platformówek widok z boku, który dobrze komponuje się z nastawioną na dynamiczną akcję rozgrywką. Nie zapomniano przy tym o takich elementach jak precyzyjny silnik fizyki (uwzględniający m.in. paraboliczny tor lotu pocisków oraz efekt trzęsienia ziemi po zawaleniu się dużych fragmentów konstrukcji) oraz zmieniające się cykle dnia i nocy. Uzupełnieniem całości są rozbudowane funkcje społecznościowe, pozwalające graczom komunikować się między sobą w trakcie zabawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-64  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe King Arthur's Gold: 12+