Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2019, 11:20

autor: AlexB

King Arthur's Gold - gra twórcy Soldata przechodzi na model free-to-play

Sieciowa gra akcji King Arthur's Gold przechodzi na model free-to-play. Stanie się to 17 kwietnia, czyli w najbliższą środę. Od tej pory tytuł będzie całkowicie finansowany za pośrednictwem serwisu Patreon i opcjonalnych DLC.

Wkrótce King Arthur's Gold będzie obchodziło swoje ósme urodziny. Z tej okazji polskie studio Transhuman Design z Michałem Marcinkowskim (twórcą kultowego Soldata) przygotowało miły prezent. W środę 17 kwietnia, czyli już jutro, tytuł zmieni model dystrybucji z płatnego na free-to-play.

Wkrótce każdy chętny będzie mógł osobiście sprawdzić jakość najnowszej produkcji twórcy Soldata. - King Arthur's Gold - gra twórcy Soldata przechodzi na model free-to-play - wiadomość - 2019-04-16
Wkrótce każdy chętny będzie mógł osobiście sprawdzić jakość najnowszej produkcji twórcy Soldata.

Osoby, które do tej pory zakupiły King Arthur's Gold, zachowają wszystkie opcje personalizacji, będą wyróżnieni złotym kolorem na tablicy wyników i mogą się spodziewać dodatkowych nagród za dotychczasowe wsparcie. Gracze, którzy zdecydują się na zabawę po przejściu tytułu na model free-to-play, otrzymają dostęp do pełnej gry, ze wszystkimi trybami i modyfikacjami. Dodatkowe elementy kosmetyczne odblokują oni dzięki opcjonalnym DLC oraz wsparciu w serwisie Patreon. Mają to być główne źródła utrzymania twórców po udostępnieniu King Arthur's Gold. Nie chcą oni bowiem wrzucać do swojego dzieła żadnych lootboksów, mikrotransakcji czy reklam. Środki od graczy zostaną przeznaczone na dalsze aktualizowanie tytułu, dedykowane serwery, zabezpieczanie kont i inne rzeczy wymagające odpowiednich nakładów finansowych.

  1. King Arthur's Gold w serwisie Patreon
King Arthur’s Gold obfituje w efektowne akcje. - King Arthur's Gold - gra twórcy Soldata przechodzi na model free-to-play - wiadomość - 2019-04-16
King Arthur’s Gold obfituje w efektowne akcje.

Aby wszystko to mogło się ziścić, potrzebne jest minimum 1000 dolarów miesięcznie zebrane w serwisie Patreon. Na razie wskaźnik dobił do 411 dolarów, zatem jeśli jesteście fanami King Arthur's Gold i chcielibyście, by gra była wspierana z taką samą intensywnością jak dotychczas, to zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki. Twórcy wyróżnili trzy progi wsparcia. Oto one:

  1. Squire (1 dolar, czyli około 4 złote) – zapewniony dostęp do podstawowych głów i rangi Supporter na Discordzie.
  2. Knight (5 dolarów, czyli około 19 złotych) – elementy z poprzedniego progu i dostęp do wszystkich DLC.
  3. Royal Guard (10 dolarów, czyli około 38 złotych) – elementy z poprzednich progów i dostęp do specjalnych opcji peleryny, pierwszeństwo w dostępie do serwerów oraz ranga Royal Supporter na Discordzie.
  4. Round Table (20 dolarów, czyli około 75 złotych) – elementy z poprzednich progów i spersonalizowana głowa w grze.

Patrząc na liczbę graczy bawiących się jednocześnie w King Arthur's Gold (via Steam Charts), trudno się dziwić decyzji twórców o przejściu na model free-to-play. W ostatnich miesiącach tytuł miało uruchomionych w tym samym momencie nie więcej niż 100 osób. Nie da się ukryć, że jest to bardzo kiepski wynik jak na pozycję nastawioną na rywalizację multiplayer.

  1. Oficjalna strona gry King Arthur's Gold
  2. Oficjalna strona studia Transhuman Design
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

King Arthur's Gold

King Arthur's Gold