Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Arthur's Knights: Origins of Excalibur (PC)

Arthur's Knights: Rycerze Króla Artura PC

Arthur's Knights: Origins of Excalibur

Przenieś się w czasy pokrytej mgłą wojny religijnej średniowiecznej europy, swą odwagą i walecznością doprowadź do mianowania cię rycerzem okrągłego stołu lub opowiedz się po stronie wyznawców wiary celtyckiej i tam udowodnij swoją wartość.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Arthur's Knights: Origins of Excalibur (PC)

producent: Cryo Interactive

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia2000

21lutego2001

pudełko PL

W tej interesującej epickiej opowieści osadzonej w realiach średniowiecznych przenosimy się do szóstego wieku naszej ery. Wówczas to zaczyna się pierwszy rozdział historii legendarnego miecza zwanego Excalibur. Jest to okres nieustannych walk, pomiędzy wojskami chrześcijańskimi i celtyckimi, toczonych na ziemi należącej niegdyś do Cesarstwa Rzymskiego. Jest to również czas panowania legendarnego Króla Artura i rycerzy okrągłego stołu. W grze otrzymujemy możliwość wyboru swojej przyszłości jako rycerz jednej ze zwaśnionych stron, co poprowadzi nas przez różne scenariusze kreśląc zupełnie odmienne historie.

Wcielamy się w postać Bradwena, nieślubnego syna Lorda, wydziedziczonego przez niegodziwego brata. Nasz młody bohater musi udowodnić swój kunszt wojenny, by stać się jednym z rycerzy okrągłego stołu i odzyskać tym samym należne mu dobra. Po drodze do celu czeka nas wiele bitew i potyczek. W swojej krucjacie napotkamy znane z legend postacie np. walecznego Sir Lancelota, czarodzieja Merlina oraz piękną Guinevere. Ścieżka dźwiękowa (zawierająca muzykę celtycką) oraz nastrojowe scenerie oddają klimat tamtych czasów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do Arthur's Knights: Rycerze Króla Artura

Klasyfikacja PEGI Arthur's Knights: Rycerze Króla Artura

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Arthur's Knights: Rycerze Króla Artura

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Arthur's Knights: Rycerze Króla Artura - recenzja gry
Arthur's Knights: Rycerze Króla Artura - recenzja gry

Recenzja 8 kwietnia 2001, 14:34

Pomysł powyższy, czyli możliwość wyboru dwóch różnych postaw życiowych tej samej postaci, a który został zastosowany w tej grze jest naprawdę rewelacyjny. Pozwala to przeżyć dwie różne przygody i mimo, iż wiele wątków jest takich samych, to jednakże okoliczności w jakich się splatają są przeważnie odmienne.