Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Inquisition (PC)
OkładkaInquisition (PC)

Inquisition PC

Przygodowa gra akcji osadzona w realiach XIV-wiecznej Francji. Gracz staje się młodym złodziejem o imieniu Matthew poszukującym legendarnego skarbu Templariuszy. Nim dotrze do celu czekają go starcia z licznymi przeciwnikami, strażą miejską i szpiclami Wielkiego Inkwizytora.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Inquisition Premiera PC

29listopada2002

producent: Wanadoo wydawca: Wanadoo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Inquisition

Thief

Thief: The Dark Project

Hitman: Kontrakty

Inquisition to przygodowa gra akcji osadzona w realiach XIV-wiecznej Francji. Były to niezwykle burzliwe czasy, gdzie sen z powiek spędzały ludziom dwie straszliwe choroby: czarna ospa i Święta Inkwizycja. Gracz staje się młodym złodziejem o imieniu Matthew odsiadującym wyrok w więzieniu Chatelet. Poznaje tu Jacka, rycerza sławnego zakonu Templariuszy, który wkrótce, na skutek potwornych tortur umiera. Jednak tuż przed śmiercią Jack wyjawia naszemu bohaterowi sekret legendarnego skarbu Templariuszy. Od tego momentu Matthew opuszcza zrezygnowanie, odzyskuje wiarę w swoje siły, postanawia uciec z więzienia i odnaleźć skarb.

Jednak droga do skarbu pełna jest niebezpieczeństw. Przed nami starcia z licznymi przeciwnikami, strażą miejską i szpiclami Wielkiego Inkwizytora oraz labirynty usiane śmiertelnymi pułapkami. Akcja rozgrywa się w kilkunastu rozległych lokacjach, m.in. w paryskim więzieniu Chatelet, zamożnym dworku i opactwu zbudowanemu na gruzach starej warowni Templariuszy. Rozgrywka stanowi połączenie przeróżnych łamigłówek, rozmów z napotkanymi postaciami, cichego przekradania się pod osłoną cienia oraz dynamicznej akcji, potyczek i walki. Inquisition zaopatrzona została w dobrej jakości trójwymiarową grafikę z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Gra odznacza się charakterystycznym, mrocznym klimatem uzyskanym dzięki sugestywnej muzyce, dialogom stylizowanym na mowę z tamtej epoki oraz efektownej grafice, gdzie wszystkie elementy otoczenia zaprojektowano zgodnie z duchem epoki.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Inquisition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Inquisition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows Me/XP