Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Tainted Grail: The Fall of Avalon (PC)
OkładkaTainted Grail: The Fall of Avalon (PC)

Tainted Grail: The Fall of Avalon PC

Polska gra RPG oparta na planszówce o tym samym tytule, osadzona w mrocznym uniwersum fantasy inspirowanym legendami arturiańskimi. Rozbudowany scenariusz Tainted Grail został opracowany przez pisarza fantasy, Krzysztofa Piskorskiego. Za stworzenie gry odpowiada Awaken Realms.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | elementy strategiczne | polskie | crowdfunding | indie

Tainted Grail: The Fall of Avalon Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: Awaken Realms wydawca: Awaken Realms

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tainted Grail: The Fall of Avalon

Might & Magic: Heroes VI

Expeditions: Viking

Thea 2: The Shattering

Tainted Grail to gra RPG, której akcja jest osadzona w mrocznym świecie fantasy, inspirowanym legendami arturiańskimi. Produkcja została opracowana przez wrocławskie studio Awaken Realms jako dzieło towarzyszące grze planszowej Tainted Grail: The Fall of Avalon, sfinansowanej dzięki kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter. Co ciekawe, zebranie potrzebnej kwoty zajęło mniej niż minutę, zaś łącznie udało się zgromadzić blisko 5 mln funtów – czyli ponad 24 mln złotych (to przeszło 123 razy więcej niż oczekiwali twórcy).

Fabuła

Akcja Tainted Grail toczy się w mrocznym świecie fantasy inspirowanym legendami arturiańskimi. Król Artur nie żyje, Rycerze Okrągłego Stołu są w rozsypce, a krainę nadchodzi tajemnicza siła zwana Wyrdness.

Akcja produkcji rozpoczyna się w osadzie znajdującej się na terenie krainy Avalon. Kiedy Menhiry Obronne zaczęły słabnąć, mieszkańcy wioski wybrali najlepszych żołnierzy, których celem było dotarcie na zamek Camelot i znalezienie Graala. Pierwsza grupa śmiałków nigdy nie wróciła do osady, a gracz wciela się w dowódcę drugiej ekspedycji.

Rozbudowana fabuła gry ma charakter nieliniowy i została przygotowana specjalnie z myślą o edycji cyfrowej, nie stanowiąc adaptacji scenariuszy dostępnych w grze planszowej. Autorem opowieści jest pisarz fantasy Krzysztof Piskorski.

Mechanika

Tainted Grail jest klasycznym przedstawicielem gatunku RPG. Zabawa opiera się na eksploracji otwartego świata, rozmowach z postaciami niezależnymi i wykonywaniu kolejnych zadań. Przemierzając krainę opanowaną przez Wyrdness, gracz musi odpowiednio zarządzać zasobami oraz wykorzystywać przedmioty, które chronią przed negatywnymi wpływami zjawiska.

Drużyna gracza nie jest bezbronna – tocząc prowadzone w trybie turowym walki i radząc sobie z wyzwaniami fabularnymi, stopniowo rozwija swoje umiejętności i zdobywa nowe przedmioty. Decyzje podjęte w czasie zabawy decydują o tym, jakie zdolności będą dostępne dla danego bohatera.

Walki w produkcji mają strategiczny charakter. Gracz musi odpowiednio dobierać taktykę oraz używać zdolności bohaterów, w taki sposób by stworzyć specjalne kombinacje ataków. Niejednokrotnie należy też podejmować trudne wybory, które kształtują świat i mogą mieć konsekwencje w dalszej części przygody.

Oprócz eksploracji, zadaniem gracza jest także obrona i rozwój jego rodzinnej osady.

Tryby gry

W Tainted Grail możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Tainted Grail utrzymany jest w niezwykle ciekawym, efektownym, ale i mrocznym stylu artystycznym, który może przywodzić na myśl m.in. klasyczne uniwersum Warhammer.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.7 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tainted Grail: The Fall of Avalon: 16+

Tainted Grail: The Fall of Avalon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit