Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka King Arthur: The Druids (PC)

Król Artur: Druidzi PC

King Arthur: The Druids

Rozszerzenie do King Arthur: The Role-playing Wargame pozwalające nam objąć dowództwo nad wojskami walijskimi. Autorzy przygotowali nową kampanię, która starcza ona na ponad trzydzieści godzin zabawy.

To jest dodatek do gry Król Artur.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | legendy arturiańskie | multiplayer

PC Windows
Okładka King Arthur: The Druids (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18stycznia2011

4marca2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uwaga: Dodatek został wydany w Polsce w zestawie Król Artur: Sasi i Druidzi w cenie 49,99 zł.

King Arthur: The Druids to drugi dodatek do gry znanej w naszym kraju jako Król Artur. Wymaga on posiadania podstawowej wersji i wzbogaca ją o nową kampanię oraz nowych bohaterów i umiejętności.

Fabuła rozszerzenia toczy się równolegle do wydarzeń z głównej gry i jednocześnie oferuje całkiem nową historię, w której dołączamy do sług zupełnie innego władcy. Jest nim rządzący Walią król Ryons. Podległa mu kraina stanowi dom dla starych plemion, czarnoksiężników, a nawet fantastycznych istot takich jak smoki. Dawniej Ryons znany był jako najbardziej bezlitosny generał na Wyspach i teraz uznał, że nadszedł już najwyższy czas by przypomnieć o sobie światu i przywrócić Starą Wiarę w całej Brytanii. Urzeczywistnienie tych planów spada oczywiście na barki jego najwierniejszego podanego, w którego wcielają się gracze.

Dodatek oferuje nową kampanię i według twórców starcza ona na ponad trzydzieści godzin zabawy. Struktura rozgrywki jest bardzo otwarta i konkretne zadania są jedynie nieobowiązkowymi celami strategicznymi. Od nas tylko zależy, które z nich uznamy za konieczne do osiągnięcia zwycięstwa i wypełnienia woli naszego władcy. Rozszerzenie wprowadza również masę nowych jednostek, przedmiotów, bohaterów, czarów oraz umiejętności, a zabawę dodatkowo uatrakcyjnia rozbudowany system dyplomacji obejmujący również nasze stosunki między możnymi oraz magicznymi istotami zamieszkującymi nasze królestwo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Wymagania wiekowe King Arthur: The Druids

12+

Wymagania sprzętowe Król Artur: Druidzi

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 3.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Gry Król Artur i Orcs Must Die! przecenione na Steamie
Gry Król Artur i Orcs Must Die! przecenione na Steamie

wiadomość7 grudnia 2011

W ramach akcji Midweek Madness przecenio o 75% grę Król Artur wraz z wszystkimi dostępnymi rozszerzeniami. Dodatkowo produkcja Orcs Must Die! kosztuje dzisiaj ok. 12 złotych.

Paradox Interactive zapowiada King Arthur: Fallen Champions

wiadomość21 czerwca 2011

Firma Paradox Interactive ujawniła kolejną produkcję z cyklu King Arthur. Będzie to duży, samodzielny dodatek do pierwszego Króla Artura, wyprodukowanego przez studio Neocore Games. Do jego premiery dojdzie w trzecim kwartale tego roku.

Wieści ze świata (Fable III, Crysis 2, RACE '07) 22/04/11

wiadomość22 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o końcu produkcji DS Lite, czwartym dodatku do RACE ’07, cyfrowej wersji Fable III, kolekcji Króla Artura, a także planach Cryteka. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII-2, Król Artur, R.U.S.E.) 19/01/11
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII-2, Król Artur, R.U.S.E.) 19/01/11

wiadomość19 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Króla Artura, R.U.S.E., Castlevania: Harmony of Despair, nowej dacie premiery The Conduit 2 na Wii, sieciowej odsłonie Ninety-Nine Nights, a także europejskim terminie debiutu Final Fantasy XIII-2. Zapraszamy do lektury.

Nadchodzi druga część Króla Artura
Nadchodzi druga część Króla Artura

wiadomość15 stycznia 2011

Mamy dobre wieści dla ludzi, którym do gustu przypadła wydana w 2009 roku gra King Arthur: The Role-playing Wargame. Firma Paradox Interactive właśnie ujawniła, że trwają już prace nad kontynuacją tego tytułu.