Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Knights of Honor II: Sovereign (PC)

Knights of Honor II: Sovereign PC

Osadzona w średniowieczu gra strategiczna na dużą skalę (ang. grand strategy game) stworzona przez zespół Black Sea Games i wydana przez firmę THQ Nordic. W Knights of Honor II: Sovereign stajemy na czele wybranego królestwa i prowadzimy je ku dominacji nad całą Europą.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Knights of Honor II: Sovereign (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2020

grudzień2020

Steam

Knights of Honor II: Sovereign to gra strategiczna opracowana przez studio Black Sea Games i wydana przez firmę THQ Nordic. Produkcja jest drugą odsłoną cyklu zapoczątkowanego w 2004 roku.

Fabuła

Knights of Honor II: Sovereign zabiera nas w podróż do średniowiecznej Europy. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad wybranym królestwem i prowadzimy je ku dominacji nad kontynentem, co jednak wymaga pracy całych pokoleń.

Mechanika

W Knights of Honor II: Sovereign akcję ukazano z lotu ptaka. Podczas zabawy na naszych barkach spoczywają wszystkie kwestie związane z funkcjonowaniem państwa. Oprócz rozbudowy miast oraz infrastruktury przemysłowej i górniczej, zajmujemy się więc obsadzaniem stanowisk na królewskim dworze, ekonomią, prowadzeniem działań szpiegowskich, dyplomacją (zawieranie sojuszy jest o tyle ważne, że sprzymierzeńcy mogą wspomóc nas w walce ze wspólnym wrogiem), handlem z sąsiadami czy wreszcie religią. Poza tym chcąc osiągnąć sukces, musimy rozwijać armię, która broni granic naszego kraju oraz podbija terytoria zajmowane przez nieprzyjaciół. Podczas dynamicznych starć przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad naszymi wojskami.

Tryby gry

W Knights of Honor II: Sovereign można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Knights of Honor II: Sovereign posiada barwną grafikę wysokiej jakości. Podobać się mogą zwłaszcza pełne detali miasta oraz malownicze tereny je okalające.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Gry podobne do Knights of Honor II: Sovereign

Wymagania wiekowe Knights of Honor II: Sovereign

12+

THQ Nordic zapowiada strategię Knights of Honor 2 Sovereign
THQ Nordic zapowiada strategię Knights of Honor 2 Sovereign

wiadomość20 sierpnia 2019

Firma THQ Nordic zapowiedziała swoją pierwszą „wielką strategię”, czyli grę Knights of Honor II: Sovereign. Czy wyspecjalizowana w tym gatunku firma Paradox Interactive ma się czego obawiać?