Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 14:19

autor: "Vergil"

THQ Nordic zapowiada strategię Knights of Honor 2 Sovereign

Firma THQ Nordic zapowiedziała swoją pierwszą „wielką strategię”, czyli grę Knights of Honor II: Sovereign. Czy wyspecjalizowana w tym gatunku firma Paradox Interactive ma się czego obawiać?

Firma THQ Nordic przywiozła na targi gamescom 2019 szeroki wachlarz gier. Jedną z nich jest świeżo zapowiedziana „wielka strategia” (ang. „grand strategy”) pod tytułem Knights of Honor II: Sovereign, będąca pierwszą tego typu produkcją w katalogu tego wydawcy. Tytuł w 2020 roku trafi na komputery osobiste (według informacji dostępnych na Steamie, nad Wisłą nie doczeka się lokalizacji), a za jego opracowaniem stoi studio Black Sea Games. Nim przejdziemy do jego pierwszego zwiastuna oraz omówienia czekających w nim atrakcji, musimy zaznaczyć, że stanowi on drugą odsłonę cyklu zapoczątkowanego jeszcze w 2004 roku.

Knights of Honor II: Sovereign przeniesie nas do epoki średniowiecza. W trakcie zabawy staniemy na czele wybranego przez siebie królestwa, które poprowadzimy do dominacji nad Europą. Osiągnięcie tego celu nie będzie jednak łatwe i ma wymagać pracy całej królewskiej dynastii.

Na naszych barkach będą spoczywać kwestie związane z rozbudową miast, ekonomią, dyplomacją, handlem z innymi państwami czy wreszcie religią. Poza tym podczas rozgrywki przyjdzie nam obsadzać ważne stanowiska, a także rozwijać armię, nad którą przejmiemy bezpośrednią kontrolę podczas wielkich bitew toczonych w czasie rzeczywistym. Oczywiście z sąsiadami rozprawimy się też na inne sposoby, na przykład podsyłając im szpiegów bądź... zawiązując z nimi sojusze, by ramię w ramię ruszyć na wspólnego nieprzyjaciela.

Produkcja pozwoli zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerową rozgrywkę. Całość zostanie okraszona przyjemną dla oka grafiką. Obecnie nie wiemy dokładnie, jak ta ostatnia przełoży się na wymagania sprzętowe omawianej pozycji. Twórcy zdradzili jedynie tyle, że do zabawy będzie potrzebny 64-bitowy procesor i system operacyjny, DirectX 11, a także 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Trzeba przyznać, że od strony wizualnej Knights of Honor II: Sovereign może się podobać. - THQ Nordic zapowiada strategię Knights of Honor 2 Sovereign - wiadomość - 2019-08-20
Trzeba przyznać, że od strony wizualnej Knights of Honor II: Sovereign może się podobać.
  1. Oficjalna strona internetowa firmy THQ Nordic
  2. Oficjalna strona internetowa studia Black Sea Games