Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2011, 11:30

autor: Adrian Werner

Nadchodzi druga część Króla Artura

Mamy dobre wieści dla ludzi, którym do gustu przypadła wydana w 2009 roku gra King Arthur: The Role-playing Wargame. Firma Paradox Interactive właśnie ujawniła, że trwają już prace nad kontynuacją tego tytułu.

Mamy dobre wieści dla ludzi, którym do gustu przypadła wydana w 2009 roku gra King Arthur: The Role-playing Wargame. Firma Paradox Interactive właśnie ujawniła, że trwają już prace nad kontynuacją tego tytułu.

Nadchodzi druga część Króla Artura - ilustracja #1

King Arthur II ma zaoferować bardziej mroczną atmosferę niż ta z oryginału. W momencie gdy rozpoczyna się akcja Artur jest już Okaleczonym Królem, z zapierającego dawniej dech w piersiach Camelotu zostały jedynie ruiny, a Święty Graal roztrzaskano na kawałki. Co gorsza, podległe Arturowi ziemie są pustoszone przez hordy potworów i naszym zadaniem będzie oczywiście uratowanie całego królestwa.

Autorzy obiecują, że skala bitew zostanie wyraźnie zwiększona, pozwalając nam na dowodzenie bardziej licznymi armiami. Dodatkową atrakcją będą starcia z potężnymi bossami, których pokonanie ma być prawdziwym wyzwaniem nawet dla weteranów pierwszej części.

Gra zaoferuje oczywiście masę nowych jednostek i bohaterów. Nie zabraknie też nowych maszkar, na których nasze wojska sprawdzą ostrość swoich mieczy. Twórcy obiecują zmodyfikowany system kamery, mocno ulepszoną grafikę oraz bardziej rozbudowany samouczek. Cała zabawa zostanie naturalnie wzbogacona silnym wątkiem fabularnym. Ruszyła już oficjalna strona, ale obecnie znaleźć tam można jedynie pierwszy zwiastun. Więcej materiałów (w tym zestaw screenów) oferuje strona, na której ujawniono istnienie tego projektu.

Wydany w 2009 roku King Arthur: The Role-playing Wargame był hybrydą strategii turowej i RTS-a wzbogaconą elementami RPG. Wcielaliśmy się w tytułowego Artura i naszym zadaniem było zjednoczenie czterdziestu prowincji Brytanii w jedno spójne państwo. Do gry wydano już dodatek DLC The Saxons, pozwalający pokierować siłami Sasów, a w już wkrótce premierę mieć będzie rozszerzenie The Druids. W Polsce oba dodatki zostaną wydane w jednym zestawie nazwanym Król Artur: Sasi i Druidzi.

Nadchodzi druga część Króla Artura - ilustracja #2
Nadchodzi druga część Króla Artura - ilustracja #3
Nadchodzi druga część Króla Artura - ilustracja #4
Nadchodzi druga część Króla Artura - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.