Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2011, 12:51

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII-2, Król Artur, R.U.S.E.) 19/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Króla Artura, R.U.S.E., Castlevania: Harmony of Despair, nowej dacie premiery The Conduit 2 na Wii, sieciowej odsłonie Ninety-Nine Nights, a także europejskim terminie debiutu Final Fantasy XIII-2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Króla Artura, R.U.S.E., Castlevania: Harmony of Despair, nowej dacie premiery The Conduit 2 na Wii, sieciowej odsłonie Ninety-Nine Nights, a także europejskim terminie debiutu Final Fantasy XIII-2. Zapraszamy do lektury.

Iron Grip: Marauders

Wystartowały otwarte beta testy strategii turowej Iron Grip: Marauders, tworzonej przez studio Itsox z myślą o rozgrywce za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Przystąpicie do niej, odwiedzając oficjalną stroną internetową gry oraz wysyłając odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

King Arthur: The Druids

Do oferty wybranych serwisów dystrybucji cyfrowej (m.in. GamersGate w cenie 9,95 euro) trafił King Arthur: The Druids – drugi dodatek do strategii o tytule Król Artur. Wersja pudełkowa dzieła studia Neocore Games zadebiutuje na naszym rynku 28 stycznia, w formie zestawu Król Artur: Sasi i Druidzi w cenie 49,99 złotych (dystrybucja: CD Projekt). Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Wzbogaca ją o dodatkową kampanię, a także nowych bohaterów i umiejętności.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII-2, Król Artur, R.U.S.E.) 19/01/11 - ilustracja #1

R.U.S.E.

Chimera Pack, czyli kolejny dodatek DLC do gry strategicznej R.U.S.E., trafił do oferty Steama (gdzie kosztuje 6,99 euro, czyli około 27 złotych). W jego skład wchodzą trzy nowe mapy do trybu multiplayer, a także taka sama liczba wyzwań do opcji dla pojedynczego gracza.

Castlevania: Harmony of Despair

Posiadacze gry zręcznościowej Castlevania: Harmony of Despair, wydanej w ramach Xbox Live Arcade w sierpniu ubiegłego roku, mogą już zaopatrzyć się w dodatek DLC Legion Stage Pack. Za jego sprawą przetestujecie nową lokację, zamieszkałą przez szereg nieznanych dotąd bestii. DLC kosztuje 320 punktów Microsoftu.

The Conduit 2

18 marca to nowa data europejskiej premiery strzelaniny The Conduit 2, jaką studio High Voltage Software i firma SEGA tworzą z myślą o Nintendo Wii. Światło dzienne ujrzał przy okazji także nowy zwiastun, prezentujący bronie, które zostaną zawarte w grze. Zamieszczamy go poniżej.

Ninety-Nine Nights

Z informacji pozyskanych przez serwis Andriasang wynika, że cykl chodzonych bijatyk Ninety-Nine Nights powróci w niedalekiej przyszłości jako pecetowa produkcja z gatunku MMO (Ninety-Nine Nights Online). Nad procesem deweloperskim czuwa Tetsuya Mizoguchi, szef studia Q Entertainment, który nawiązał w tym celu współpracę z firmą UserJoy Technology, specjalizującą się w tworzeniu gier tego typu. Produkcja miałaby początkowo zadebiutować wyłącznie w Japonii oraz na Tajwanie. Przypominamy, że pierwsza odsłona Ninety-Nine Nights powstała w 2006 roku, będąc efektem prac Q Entertainment i studia Phantagram, Kontynuację opracowała w zeszłym roku ekipa feelplus. Oba tytuły zostały wydane na Xboksa 360.

PS Phone/PSP 2

Mityczny PS Phone – telefon firmy Sony, przystosowany do grania w gry – jest od wielu miesięcy bohaterem wszelakich plotek. Bloomberg donosi jednak, że oczekiwanie na ten ciekawie zapowiadający się gadżet dobiegnie końca w przyszłym miesiącu. Wówczas to, w trakcie imprezy Mobile World Congress w Barcelonie (14-17 lutego) ma dojść do oficjalnego ujawnienia telefonu. Natomiast w przyszłym tygodniu według Bloomberga odbędzie się pokaz PSP 2, czyli drugiej przenośnej platformy Sony.

Final Fantasy XIII-2

Firma Square Enix ujawniła, że do europejskiej oraz amerykańskiej premiery Final Fantasy XIII-2 – bezpośredniej kontynuacji bestsellerowego Final Fantasy XIII (ponad 6 milionów sprzedanych egzemplarzy) – dojdzie na przełomie 2011 i 2012 roku. Produkcja otrzyma nową fabułę, a także zmodyfikowany system walki.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII-2, Król Artur, R.U.S.E.) 19/01/11 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Project Blackout

Zeit 2

NASCAR 2011: The Game

The Conduit 2

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Top Spin 4 X360

Top Spin 4 PS3

MX vs. ATV: Alive

Dawn of Fantasy

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed: Brotherhood – Animus Project 2.0

Two Worlds II - Z dziennika dewelopera #1

Gramy w Zeit 2 Gramy!

Dive to the Titanic

GRYOnAir #6 - plebiscyt! video magazyn

Digger Simulator 2011 - gameplay

UK Truck Simulator - gameplay

UK Truck Simulator - Cinematic Trailer

Call of Duty: Black Ops - First Strike (PL)

Dawn of Fantasy

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

LittleBigPlanet 2 - Endless Fun

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry