Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3WiiX360
Okładka Top Spin 4 (X360)
OkładkaTop Spin 4 (X360)

Top Spin 4

Czwarta odsłona serii Top Spin, czyli tenisowych zmagań na wirtualnych kortach. Gra oferuje możliwość wcielenia się w postać jednego z 25. wiernie odwzorowanych zawodowych graczy, wśród których nie brakuje legend tego formatu co Andre Agassi.

Sportowe | tenis | PlayStation Move | obraz w 3D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Top Spin 4 Premiera

15mar2011

X360 PS3 Wii

producent: 2K Sports wydawca: 2K Sports wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Top Spin 4 to czwarta odsłona serii symulatorów tenisa ziemnego, w której pojawiają się najlepsi zawodnicy i zawodniczki świata. Pierwsza część marki została stworzona przed laty przez nieistniejące już studio PAM Development. Za Top Spin 4 odpowiada czeski deweloper 2K Czech, znany kiedyś jako Illusion Softworks (Mafia II, Hidden & Dangerous).

W Top Spin 4 możemy wcielić się w najbardziej znanych tenisistów i tenisistki lub stworzyć własnego zawodnika. Twórcy przygotowali bogatą listę popularnych i rozpoznawalnych sportowców. Panów reprezentują takie gwiazdy i talenty jak Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djoković, Andy Murray czy Andy Roddick. W grupie pań znajdują się między innymi Serena Williams, Caroline Wozniacki, Jelena Janković i Dinara Safina. Oprócz tego, w grze pojawiają się legendy tenisa: Boris Becker, Andre Agassi i inni.

Produkcja studia 2K Czech została podzielona na kilka trybów rozgrywki, czyli przede wszystkim pojedynczy mecz, potyczki typu „king of the court” oraz zabawę sieciową. Najwięcej wrażeń gwarantuje rozbudowana kariera, w której rozwijamy postać i bierzemy udział w kolejnych turniejach. W grze nie brakuje kilku licencjonowanych zawodów – w tym chociażby trzech wielkich szlemów: Australian Open, Roland Garros i US Open (Wimbledon został zastąpiony fikcyjnym turniejem). W sumie przygotowano 40 kortów.

Ciekawym dodatkiem do rozgrywki solowej jest tryb multiplayer, podzielony na kilka form zabawy. W sieci możemy walczyć o pozycję ulubionych zawodników i zawodniczek lub brać udział w krótkich turniejach, w których stajemy do walki z innymi graczami. Na uwagę zasługuje również bardzo dobra oprawa audiowizualna i świetny silnik fizyki, dzięki któremu mecze są dynamiczne i wciągające. Ponadto, posiadacze PlayStation 3 mogą pograć w tenisa za pomocą kontrolera PlayStation Move i oglądać akcję w 3D.

Ostatnia modyfikacja 25 stycznia 2011

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 233 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Top Spin 4 cena w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Top Spin 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Top Spin 4 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
Wii
X360
PS3