Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3NDSX360Wii
Okładka Top Spin 3 (PS3)

Top Spin 3

Top Spin 3 to kolejna część cyklu gier, pozwalających nam wcielić się w postacie znanych na całym świecie tenisistów. Przygotowana została ona jak zwykle przez Pam Development.

Sportowe | tenis

Okładka Top Spin 3 (PS3)

producent: Pam Development

wydawca: 2K Sports

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

20cze2008

Wii PS3 X360 NDS

Top Spin 3 to kolejna część cyklu gier, pozwalających nam wcielić się w postacie znanych na całym świecie tenisistów. Przygotowana została ona przez Pam Development - studio znane z poprzednich odsłon serii Top Spin.

Najnowsza odsłona cyklu jeszcze dokładniej ukazuje wszystko to, co dzieje się na korcie. Na zachowanie zawodników oraz piłki wpływ mają opady atmosferyczne, kierunek wiatru i tym podobne sprawy. Developerzy poświęcili także wielką uwagę modelom postaci. Strój każdej z nich może się ubrudzić, a większy wysiłek powoduje, że po czołach tenisowych gwiazd spływają krople potu.

Przy wyborze postaci niekoniecznie paść musi na prawdziwą osobę z listy ATP czy WTA. Możemy stworzyć własną gwiazdę, wykorzystując do tego szczegółowo opracowany system. Ustawiamy dużo – od postawy i muskulatury, poprzez makijaż aż po tatuaże.

W Top Spin 3 rozgrywamy turnieje nie tylko samotnie, ale i w trybie wieloosobowym. Wśród kilkudziesięciu tenisistów, w których możemy się wcielić, znajdują się takie sławy jak Roger Federer, Maria Sharapova czy Amelie Mauresmo. Gramy też legendami tenisa: Björnem Borgiem, Borisem Beckerem i Monicą Seles. Piłkę odbijamy w 40 ukazanych ze szczegółami lokacjach – na kortach twardych, ziemnych i trawiastych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 221 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Top Spin 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Top Spin 3

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Andre Agassi jako wabik przedsprzedaży gry Top Spin 4
Andre Agassi jako wabik przedsprzedaży gry Top Spin 4

wiadomość7 września 2010

Nad czym teraz pracują twórcy gry Mafia II? Wbrew pobożnym życzeniom wielu graczy nie jest to kontynuacja gangsterskiej serii. Zamiast tego studio 2K Czech zajęło się produkcją... wirtualnego tenisa, czyli Top Spin 4. Gra ukaże się w przyszłym roku w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Nintendo Wii.

Premiery gier w Polsce (21-27 lipca)
Premiery gier w Polsce (21-27 lipca)

wiadomość28 lipca 2008

Liczba gier, które w ubiegłym tygodniu zadebiutowały na polskim rynku, dobitnie świadczy o tym, że wciąż mamy do czynienia z klasycznym przykładem sezonu ogórkowego. Zamiast narzekać, powinniśmy się jednak cieszyć, bo choć w ciągu minionych siedmiu dni do rodzimych sklepów trafiło zaledwie sześć premierowych tytułów, ich liczba jest i tak dwukrotnie większa niż tydzień wcześniej.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 czerwca 2008)

wiadomość27 czerwca 2008

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Pięć milionów Xboksów w Europie, premiery echochrome i Final Fantasy Tactics A2, DirectX 10 w Cryostasis, demo Top Spin 3, nowe informacje i Crashu i Spyro, dodatki do Ace Combat i RACE 07, firmware dla PSP, co dalej z White Knight Story i inne. Zapraszamy do lektury.

Prace nad grą Top Spin 3 zakończone
Prace nad grą Top Spin 3 zakończone

wiadomość13 czerwca 2008

Konsolowych miłośników tenisa zapewne zainteresuje fakt, iż wczoraj firma 2K Sports poinformowała o zakończeniu prac nad Top Spin 3. Europejską premierę gry zaplanowano na 20 czerwca. W Stanach Zjednoczonych produkt ukaże się cztery dni później. Do sklepów trafią równocześnie wszystkie edycje, na konsole PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii i Nintendo DS.

Zapowiedziano trzecią odsłonę serii Top Spin
Zapowiedziano trzecią odsłonę serii Top Spin

wiadomość11 lipca 2007

Dzisiejszego wieczoru wielbiciele tenisa ziemnego mogą czuć się usatysfakcjonowani. 2K Games ujawniło bowiem, że francuska firma Pam Development pracuje już nad trzecią odsłonę popularnej serii Top Spin. Gra powstająca w paryskim studiu ukaże się na dwóch platformach – X360 oraz PS3.

Wii
PS3
X360
NDS