Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360WiiNDSPS2
Okładka Sega Superstars Tennis (X360)

Sega Superstars Tennis

Gra podejmująca tematykę tenisa, w której przejmujemy kontrolę nad jedną z piętnastu różnych postaci. Są to bohaterowie najpopularniejszych gier tego koncernu, między innymi Sonic, Ulala czy Amigo.

Sportowe | tenis

Okładka Sega Superstars Tennis (X360)

producent: Sumo Digital

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

18mar2008

PS2 PS3 X360 Wii NDS

SEGA Superstars Tennis jest grą o tematyce sportowej, w której wiele spraw potraktowanych zostało z przymrużeniem oka, tak aby zapewnić niczym nieskrępowaną rozrywkę. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, omawiany produkt porusza tematykę tenisa. Podstawowa różnica polega jednak na tym, iż zamiast prawdziwych tenisistów w kolejnych meczach udział biorą najsłynniejsze postaci z gier firmy SEGA. Za przygotowanie Superstars Tennis odpowiedzialne jest studio developerskie Sumo Digital, znane między innymi za sprawą remake’u klasycznego OutRuna (OutRun 2006: Coast 2 Coast). Firma ta jest także odpowiedzialna za opracowanie gier Virtua Tennis 3 i Virtua Tennis: World Tour na konsolę PSP.

Jak już zostało powiedziane, jedną z głównych atrakcji opisywanej produkcji jest możliwość przejęcia kontroli nad wybraną przez siebie maskotką SEGI. Tych jest w sumie piętnaście. W grze nie mogło oczywiście zabraknąć słynnego jeżyka o imieniu Sonic. Inne ciekawe postaci to między innymi AiAi (seria zręcznościówek Super MonkeyBall), Ulala (Space Channel 5), czy Amigo (znana posiadaczom Dreamcastów gra taneczna Samba de Amigo, skonwertowana również na Wii).

Każdy z zawartych w grze bohaterów obdarzony został specyficznymi atrybutami oraz umiejętnościami. Wybór zawodnika odgrywa więc dość istotną rolę. Wraz z maskotkami SEGI przeniesione też zostały pasujące do nich lokacje. Mamy więc okazję do tego żeby poszaleć wewnątrz znanych z serii Space Channel 5 stacji kosmicznych, czy też wybrać się na festiwal samby, poznając nie tylko sympatyczną małpkę Amigo, ale i innych uczestników festynu.

Do naszej dyspozycji oddanych zostało kilka różnych trybów zabawy. Exhibition Mode to pojedynczy mecz, w którym możemy zmierzyć się z wybranym przez siebie komputerowym przeciwnikiem. W zależności od dokonanego wyboru, mogą to być single lub deble. W trybie turniejowym (Tournament Mode) awansujemy na kolejne szczeble kariery, gromadząc przy tym cenne nagrody. Tryb ten pozwala także na odblokowanie wielu ukrytych bonusów.

Z myślą o sympatykach gier SEGI zadbano także o szereg niezbyt skomplikowanych wyzwań, powiązanych z największymi hitami wyprodukowanymi przez tę firmę. Kolejne mecze rozgrywane są w trójwymiarowym środowisku. Zadbano nie tylko o ładne postaci zawodników, ale i również o szczegółowo animowaną publikę, składającą się z zabawnie zaprojektowanych istot.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Gry podobne do Sega Superstars Tennis

Klasyfikacja PEGI Sega Superstars Tennis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sega Superstars Tennis

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
Sega zmienia europejską datę premiery SEGA Superstars Tennis

wiadomość1 marca 2008

Z informacji opublikowanych przez europejski oddział firmy Sega wynika, że tutejsza premiera sportówki o tytule SEGA Superstar Tennis odbędzie się o tydzień wcześniej, niż do tej pory sądziliśmy. Dojdzie do niej już 20 marca bieżącego roku.

Sega dzieli się oficjalnym, europejskim planem wydawniczym na najbliższe tygodnie

wiadomość15 lutego 2008

Japoński koncern Sega podzielił się z nami oficjalnymi informacjami na temat europejskich premier swoich najnowszych produkcji. Poznaliśmy w ten sposób spory wycinek tegorocznego planu wydawniczego firmy.

Sega zapowiada Sega Superstars Tennis
Sega zapowiada Sega Superstars Tennis

wiadomość19 października 2007

Koncern Sega zapowiedział Sega Superstars Tennis – grę sportową, podejmującą temat tenisa ziemnego, w której wystąpią najbardziej znane maskotki „Niebieskich”. Póki co potwierdzono wersje na niemal wszystkie liczące się dziś platformy: PS3, PS2, Xboxa 360, Wii oraz DS-a (brakuje tylko PSP).

PS2
PS3
X360
Wii
NDS