Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiX360
Okładka Table Tennis (Wii)

Table Tennis

Table Tennis to gra ze studia Rockstar Games, twórców tak głośnych serii, jak Grand Theft Auto i Midnight Club. Program jest to pozycją sportową – symulacją tenisa stołowego na silniku, który został wykorzystany do stworzenia także znacznie bardziej rozbudowanych tytułów.

Sportowe | tenis

Okładka Table Tennis (Wii)

data premiery gry:

22maj2006

X360

16paź2007

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Table Tennis to najnowsza gra ze studia Rockstar Games, które do tej pory kojarzone było z serią Grand Theft Auto i Midnight Club.Ku ogólnemu zaskoczeniu graczy, najnowszy tytuł to pozycja sportowa – symulacja tenisa stołowego. W popularnego ping ponga grał chyba każdy z nas, teraz możemy zobaczyć, jak to wygląda na konsoli Xbox 360.

A wygląda imponująco. Bez większego trudu przypominamy sobie pierwsze próby przeniesienia tenisa stołowego na grunt rozrywki elektronicznej - dwa prostokąciki przebijające piłeczkę na przeciwny koniec stołu. W tej kwestii nic się nie zmieniło, w dalszym ciągu naszym zadaniem jest odbijanie piłki na stronę rywala w taki sposób, by ten nie zdołał jej odebrać. Ale na tym koniec podobieństw. Twórcy gry postanowili wykorzystać możliwości sprzętu (zarówno konsoli, jak i telewizorów) do maksimum i zaserwowali nam grę z prześliczną oprawą graficzną. Tym razem, zamiast prostokącików, piłkę odbijają perfekcyjnie zrobione modele zawodników.

Sama rozgrywka jest niesłychanie szybka i emocjonująca. Intuicyjne sterowanie i doskonałe przedstawienie sylwetek graczy pozwala łatwo wciągnąć się w rozgrywkę, która momentami jest tak intensywna i dynamiczna, że przypomina boks, a nie tenis stołowy. Bardzo nieliczne gry sportowe pozwalają nam wczuć się w atmosferę zawodów w aż takim stopniu.

Autorzy dają nam do wyboru jedenaście postaci, które oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Każdy z zawodników (siedmiu mężczyzn i cztery kobiety), charakteryzuje się innymi umiejętnościami – jedni są szybcy, inni lepiej podkręcają piłkę, a następni mocniej lub celniej zagrywają. Z reguły gracze posiadają lepsze i słabsze strony, np. mamy do czynienia z postaciami szybkimi i silnie uderzającymi piłkę, ale o małej celności, albo też dokładnie zagrywającymi rotacyjne piłki, ale wolne i o małej sile uderzenia. Wybór poszczególnych zawodników znacznie wpływa na przebieg rozgrywki, trzeba opanowywać inne ruchy, uczyć się różnych zagrań, inaczej reagować na styl gry przeciwnika.

Kompletne opanowanie wszystkich zagrywek nie jest łatwe. Nauczyć się musimy uderzeń o dużej sile, podkręcanych, posyłanych tuż nad siatką oraz tak zwanych „ścin”. Każdy z typów zagrywek wymaga poświęcenia sporej ilości czasu na trening. Szczególnie udane zagrania są w trakcie meczu gromadzone na specjalnym liczniku. Kiedy wskaźnik osiągnie wysoki poziom możemy wykonać specjalne uderzenie, pokazane w zwolnionym tempie w stylu bullet time. Ów specjalny strzał potraja siłę, szybkość i podkręcenie toru lotu piłeczki. Ze względu na to, że jest to uderzenie z gatunku bardzo trudnych do odebrania, warto poczekać z jego wykonaniem na szczególnie ważny moment rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 171 głosów czytelników.

Gry podobne do Table Tennis

Klasyfikacja PEGI Table Tennis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Table Tennis

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Table Tennis na Wii bez możliwości gry przez Internet
Table Tennis na Wii bez możliwości gry przez Internet

wiadomość25 września 2007

Redaktorzy serwisu Computer and Video Games podali wczoraj do wiadomości, że gra Table Tennis w wersji na konsolę Wii nie pozwoli rywalizować przez Internet z innymi użytkownikami tego urządzenia. Opcję taką oferował pierwowzór, wydany w ubiegłym roku z myślą o Xboksach 360.

Zobacz pierwsze obrazki z gry Table Tennis na Wii!
Zobacz pierwsze obrazki z gry Table Tennis na Wii!

wiadomość13 września 2007

Zapowiedziana przed blisko dwoma miesiącami gra sportowa Table Tennis to jeden z ciekawszych projektów, zmierzających aktualnie na konsolę Nintendo Wii. Konwertowana z Xboxa 360 symulacja tenisa stołowego może stać się wartościową pozycją dla entuzjastów ping-ponga, o ile oczywiście zdoła ich do siebie przekonać wartościowym gameplayem albo zachęcającą oprawą graficzną.

Znamy datę premiery Table Tennis na Wii
Znamy datę premiery Table Tennis na Wii

wiadomość3 września 2007

Kilka dni temu publikowaliśmy zaktualizowany europejski line-up Nintendo na najbliższe miesiące. Wtedy jeszcze japoński koncern nie podał dokładnej daty premiery Table Tennis – mogliśmy jedynie dowiedzieć się, że najnowsza produkcja od Rockstar Games ukaże się jesienią. Teraz wiemy więcej.

W Table Tennis zagramy na Nintendo Wii
W Table Tennis zagramy na Nintendo Wii

wiadomość18 lipca 2007

Gra sportowa Table Tennis, za której powstanie odpowiada zlokalizowany w San Diego oddział firmy Rockstar Games, Inc., zostanie przygotowana z myślą o konsoli Nintendo Wii. Producenci programu chcą przychylić się w ten sposób do próśb fanów, którzy podobno prosili o stworzenie takiej konwersji.

Microsoft zwiększa liczbę gier wchodzących w skład Xbox 360 Platinum Hits

wiadomość25 lutego 2007

Już niebawem amerykańscy posiadacze Xboksa 360 będą mogli przetestować kolejną część starszych tytułów za względnie niską cenę. Microsoft przedstawił bowiem listę gier, które 16 marca trafią do grupy X360 Platinum Hits.

X360
Wii