Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2011, 12:45

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Catherine, Top Spin 4) 2/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze dema Top Spin 4, zachodnim debiucie Catherine, aktualizacji PlayStation Home, nowej wersji UE3 ze wsparcie dla DX11, a także zapisywaniu stanu gry podczas wyścigów długodystansowych w GT5. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze dema Top Spin 4, zachodnim debiucie Catherine, aktualizacji PlayStation Home, nowej wersji UE3 ze wsparcie dla DX11, a także zapisywaniu stanu gry podczas wyścigów długodystansowych w GT5. Zapraszamy do lektury.

Top Spin 4

Do oferty Xbox Live i PlayStation Network trafiło demo gry Top Spin 4 (w ofercie europejskiego PSN zadebiutuje dzisiaj w godzinach popołudniowych). Pozwala ono wcielić się w Rafaela Nadala, Rogera Federera, Anę Ivanovic oraz Serenę Williams i wystąpić we fragmencie meczu rozgrywanego w ramach US Open lub French Open. Pełna wersja produkcji, nad którą pracuje studio 2K Czech, zostanie wydana 18 marca, także w wersji na Wii.

Catherine

Po kilku dniach zwodzenia, firma Atlus potwierdziła oficjalnie, że Catherine (PS3, X360) – jedna z najdziwniejszych produkcji ostatnich miesięcy – zostanie wydana na Zachodzie. Premiera zrozumiałej wersji niezwykłego dzieła studia Team Persona odbędzie się latem tego roku. Warto w tym momencie zauważyć, że w Japonii produkcja święci triumfy – w pierwszym tygodniu obecności na tamtejszym rynku, Catherine nabyło 126 tysięcy osób.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Catherine, Top Spin 4) 2/03/11 - ilustracja #1

PlayStation Home

Jeszcze tej wiosny usługa PlayStation Home, którą uruchomiono co najmniej raz na 19 milionach PlayStation 3, doczeka się znaczącej aktualizacji (o numerze 1.5). Wraz z nią firma Sony dokona daleko idących zmian na płaszczyźnie oprawy graficznej, fizyki, animacji, a także rozgrywki wieloosobowej. W tym ostatnim przypadku chodzi przede wszystkim o udostępnienie nowej technologii, pozwalającej tworzyć producentom zdecydowanie bardziej zaawansowane gry sieciowe dostępne z poziomu Home. Jedną z nich będzie Sodium Two – wyścigowa kontynuacja strzelaniny Sodium One, utrzymana w stylu Wipeout. Do jej premiery dojdzie wraz z wiosenną aktualizacją usługi.

Nvidia/Epic Games

Firmy Nvidia i Epic Games zademonstrowały na Game Developers Conference nową wersję silnika graficznego Unreal Engine 3, robiącą użytek z bibliotek DirectX 11 (m.in. wsparcie dla teselacji). Adekwatnej aktualizacji doczekały się również narzędzia UDK.

Visceral Games

Studio Visceral Games – odpowiedzialne za Dead Space i Dante’s Inferno – pracuje najprawdopodobniej nad grą należącą do zupełnie nowej marki. Sugeruje to ogłoszenie o pracę, zamieszczone przez producenta na łamach serwisu Gamasutra. Żadne dodatkowe szczegóły – poza faktem chodzi tu o wysokobudżetową pozycję – nie są znane.

Gran Turismo 5

Kazunori Yamauchi poinformował na swym Twitterze (wiadomość przetłumaczyli redaktorzy serwisu GTPlanet), że wkrótce Gran Turismo 5 umożliwiać będzie zapisywanie stanu gry w trakcie długodystansowych wyścigowców. Dzięki temu gracz będzie mógł podzielić wielogodzinną rywalizację na kilka etapów (na odpowiednim poziomie doświadczenia wyścigi mogą trwać nawet 24 godziny).

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution

3 marca za sprawą Steama rozpocznie się sprzedaż zestawu All Wargear DLC do gry strategicznej Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution. W jego skład wejdą wszystkie dodatki będące bonusem dla klientów platformy, którzy zdecydowali się na przedpremierowe zamówienie gry studia Relic Entertainment (specjalne przedmioty dla poszczególnych ras). Cena zestawu została ustalona na poziomie 4,49 euro, czyli około 18 złotych.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Rush'N Attack: Ex-Patriot

Supreme Ruler Cold War

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter

18 Wheels of Steel: Extreme Trucker 2

Armada 2526: Supernova

Sega Rally Online Arcade X360

Sega Rally Online Arcade PS3

inFamous 2

Theatre of War 3: Korea

Rango The Video Game

Ms. ‘Splosion Man

Battlefield 3

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Beyond Good & Evil HD Gramy!

GDC Videolog - dzień 1.1 video relacja

GDC Videolog - dzień 1.2 video relacja

We Dare

Sengoku

ModNation Racers - 2 miliony kreacji

Homefront - Live Action

Magicka: Vietnam

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry