Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2011, 15:30

autor: Kono

Wkrótce otwarta beta Battlefield Play4Free

Dzisiejszy dzień niewątpliwie stoi pod znakiem gier z cyklu Battlefield. Już z samego rana zaserwowaliśmy Wam wrażenia z pokazu Battlefield 3 na GDC. Nieco później Ben Cousens z Easy Studios wyjawił, że otwarte beta testy darmowej gry Battlefield Play4Free rozpoczną się 4 kwietnia bieżącego roku.

Dzisiejszy dzień niewątpliwie stoi pod znakiem gier z cyklu Battlefield. Już z samego rana zaserwowaliśmy Wam wrażenia z pokazu Battlefield 3 na GDC. Nieco później Ben Cousens z Easy Studios wyjawił, że otwarte beta testy gry Battlefield Play4Free rozpoczną się 4 kwietnia bieżącego roku.

Warto też zaznaczyć, że niektóre osoby będą mogły rozpocząć testowanie tytułu nieco wcześniej. Mianowicie, gracze, którzy w swojej kolekcji posiadają Battlefield: Bad Company, Battlefield: Bad Company 2 lub Battlefield 1943 i zapiszą się na oficjalnej stronie przy pomocy EA ID, będą mogli dołączyć do bety już 31 Marca. Dodatkowo, użytkownicy, którzy „lubią” darmowego Battlefielda na Twitterze lub Facebooku rozpoczną testowanie 2 kwietnia.

Wkrótce otwarta beta Battlefield Play4Free - ilustracja #1

Easy Studios poinformowało, że chce połączyć najlepsze elementy gier z serii Battlefield w Play4Free i uważa ten tytuł bardziej za „usługę” niż „produkt”. Dowiedzieliśmy się również, że opcja przeglądania klanów i serwerów będzie dostępna jeszcze przed oficjalną premierą gry, która ma mieć miejsce latem tego roku.

Przypominamy, że Battlefield Play4Free stanowi swego rodzaju połączenie elementów znanych z Battlefielda 2 oraz Battlefield: Bad Company 2. Z tej pierwszej czerpie najbardziej popularne mapy, a z drugiej znajome klasy postaci i bronie. Tytuł jest przeznaczony tylko do rozgrywki wieloosobowej i będzie dostępny za darmo. Wszelkiego rodzaju płatności są całkowicie opcjonalne i opierają się na systemie mikrotransakcji gdzie gracz sam decyduje, na co chce ewentualnie wydawać pieniądze.