Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sword of the Stars 2: The Lords of Winter (PC)
OkładkaSword of the Stars 2: The Lords of Winter (PC)

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter PC

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter to druga część kosmicznej strategii autorstwa studia Kerberos Productions. Akcja gry osadzona została po wydarzeniach przedstawionych w Sword of the Stars i koncentruje się wokół pojawienia się w galaktyce prastarej rasy Suul’ka.

Strategiczne | science fiction | 4X | kosmiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter Premiera PC

28października2011

producent: Kerberos Productions wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sword of the Stars 2: The Lords of Winter

Homeworld

Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca

Armada 2526

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter to kontynuacja udanej strategii kosmicznej z 2006 roku, w której przyjdzie nam objąć przywództwo nad jednym z galaktycznych imperiów. Za produkcję odpowiada Kerberos Studios, firma założona przez ludzi odpowiedzialnych za powstanie Homeworld: Cataclysm.

Akcja toczy się jakiś czas po wydarzeniach z pierwszej części. Dostępne jest wszystkie sześć nacji, znanych z pierwowzoru oraz rozszerzeń do niego. Dodatkowo wprowadzono jedną nową: Suul’ka. To prastara cywilizacja, która przez tysiąclecia potajemnie manipulowała losem młodszych ras. Jej pojawienie się znacznie zaburza równowagę sił w galaktyce. Jednym z rezultatów tego jest sytuacja w Imperium Zuul, które w momencie rozpoczęcia gry stoi na krawędzi wojny domowej. Połowa z jego mieszkańców wciąż widzi w Suul’ka pradawnych bogów, a reszta pragnie wyzwolić się spod panowania swoich dawnych panów. Z kolei ciężko doświadczona przez wojnę ludzkość spokorniała i jest teraz bardziej tolerancyjna w stosunku do obcych ras.

Gra dzieli się na część strategiczną i taktyczną. W tej pierwszej zarządzany naszym galaktycznym imperium. Podbijamy systemy, rozwijamy technologie, budujemy armie itd. Natomiast sfera taktyczna polega na toczeniu kosmicznych bitew w pełnym trójwymiarze. W porównaniu z poprzednikiem znacznemu przemeblowaniu uległy mechanizmy rozgrywki. Każda z ras już na starcie dysponuje bardziej zindywidualizowanym drzewkiem rozwoju technologicznego. Jednym z przykładów tego są kosmiczne statki klasy Leviathan - trzy razy większe niż znane z pierwowzoru Dreadnoughty.

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sword of the Stars 2: The Lords of Winter: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7