Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Armada 2526 (PC)

Armada 2526 PC

Strategia typu 4X osadzona w dalekiej przyszłości XXVI wieku.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | kosmiczne

PC Windows
Okładka Armada 2526 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24listopada2009

21czerwca2012

pudełko PL

Epicka strategia typu 4X, w której gracz zarządza galaktycznym imperium w systemie turowym i stacza olbrzymie bitwy w czasie rzeczywistym. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Ntronium Games, założone przez R. T. Smitha - prawdziwego weterana gier strategicznych, który pracował nad wszystkimi częściami kultowej serii Total War, w tym był głównym projektantem przy Medieval 2: Total War.

Akcja gry rozpoczyna się w roku 2526, gdy cywilizacja ludzka, podobnie jak i kilka innych, kupuje od kosmicznych kupców technologię umożliwiającą przekroczenie prędkości światła, co daje początek dzikiej ekspansji kosmosu. Szybko okazuje się, że bezkresna wydawałoby się przestrzeń gwiezdna jest zbyt mała by pomieścić wszystkich. Gracz staje na czele jednej z dwunastu ras, mając tylko jedno zadanie: poprzez handel, dyplomację, rozwój technologiczny a także ostatecznie wojnę, zagwarantować, by to jego gatunek okazał się dominującą potęgą w galaktyce.

Zarządzanie kosmicznym imperium odbywa się w trybie turowym. Podstawowym elementem rozgrywki jest uproszczony model ekonomiczny, który umożliwia graczowi podejmowanie wszystkich istotnych decyzji, ale uwalnia go jednocześnie od ręcznego sterowania najdrobniejszymi szczegółami. Gra oferuje ponadto rozbudowany system dyplomacji umożliwiający handel, wymianę technologii, informacji, statków a nawet całych kolonii. Stosunki dyplomatyczne mogą mieć pokojowy i przyjazny charakter, ale możliwe jest także zastraszanie słabszych ras. Nie wolno też zaniedbywać rozwoju technologicznego. Armada 2526 kładzie duży nacisk na aspekt wojenny. Bitwy toczone między olbrzymimi flotyllami rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a starcia mają miejsce zarówno w przestrzeni kosmicznej jak i na powierzchniach planet.

Produkcja Ntronium Games oferuje zarówno tryb dla jednego gracza jak i multiplayer (tryb Hotseat), w którym bawić się mogą dwie osoby. Dysponuje przejrzystym interfejsem użytkownika oraz prostą i funkcjonalną grafiką, która brak detali nadrabia skalą przedstawianych wydarzeń. Gra może też pochwalić się rozbudowanym systemem sztucznej inteligencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.0 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Armada 2526

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Armada 2526

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHZ
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7