Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Supreme Ruler Cold War (PC)
OkładkaSupreme Ruler Cold War (PC)

Supreme Ruler Cold War PC

Supreme Ruler Cold War to kolejna część serii gier strategicznych, przygotowywanych przez Battlegoat Studios.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | zimna wojna | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Supreme Ruler Cold War Premiera PC

19lipca2011

producent: Battlegoat Studios wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cold War to podtytuł gry stategicznej czasu rzeczywistego autorstwa BattleGoat Studios, kontynuującej serię Supreme Ruler. Tym razem, jak sugeruje tytuł, akcja przenosi się w czasy Zimnej Wojny, gdy świat przyglądał się wyścigowi zbrojeń i napięciu politycznemu między Związkiem Radzieckim i USA.

Nadchodzi rok 1950, na Półwyspie Koreańskim wybucha wojna. Wspomniany wyścig zbrojeń przybiera na sile, w Berlinie dochodzi do tzw. I kryzysu berlińskiego, do życia powołane zostaje NATO, a nad naszym globem zawisa realna groźba kolejnej wojny. W tym właśnie momencie do rozgrywki wkracza gracz, który wcielając się w prezydenta Stanów Zjednoczonych bądź przywódcę Związku Radzieckiego, starać się będzie przeprowadzić swój kraj przez ten niebezpieczny okres i zwiększyć swoją strefę wpływów na mapie ówczesnego świata.

Do naszej dyspozycji oddano całkiem spory arsenał środków, dzięki którym mamy wpływ na ekonomię, dyplomację, sytuację wewnętrzną oraz militarny aspekt funkcjonowania naszego państwa. W celu przekonania innych przywódców do naszych racji możemy korzystać również ze szpiegostwa oraz bardzo przyziemnych aczkolwiek niezwykle skutecznych metod w rodzaju sankcji i blokad handlowych. Rozwój i odkrywanie nowych technologii może nam zapewnić przewagę nad przeciwnikami, a gdy zawiodą wszystkie pokojowe środki, zawsze pozostaje droga siłowa.

W porównaniu ze swoimi poprzedniczkami, Cold War oferuje znacznie ulepszoną grafikę, jak i warstwę dźwiękową, a także całkowicie nowe, trójwymiarowe mapy terenów, na których toczymy walki. Zmiany dotknęły także interfejsu użytkownika, który jest teraz bardziej intuicyjny w obsłudze. W grze możemy sprawdzić swoje siły samotnie, grając przeciwko państwom sterowanym przez komputer, bądź też wziąć udział w rozgrywkach wieloosobowych, gdzie jednocześnie może zmierzyć się do 16 graczy. Oprócz kampanii dostępna jest także możliwość gry w trybie "sandbox" - w tym przypadku nie jesteśmy już zobligowani do opowiedzenia się po stronie USA czy ZSRR, ale możemy kontrolować dowolny kraj uczestniczący w Zimnej Wojnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Supreme Ruler Cold War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Supreme Ruler Cold War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7