Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command: Modern Air/Naval Operations (PC)
OkładkaCommand: Modern Air/Naval Operations (PC)

Command: Modern Air/Naval Operations PC

Niezwykle rozbudowana gra strategiczna, opracowana we współpracy studia Warfare Sims z uznanym wydawcą – firmą Slitherine.

Strategiczne | RTS | zimna wojna | współczesne konflikty | 2D | strategiczne wojenne | grand strategy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command: Modern Air/Naval Operations Premiera PC

24września2013

Steam

26września2014

producent: Warfare Sims wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Command: Modern Air/Naval Operations

Victory at Sea: Atlantic

Darkest Hour

Victory at Sea: Pacific

Command: Modern Air/Naval Operations to skomplikowana gra strategiczna, umożliwiająca graczowi prowadzenie szeroko zakrojonych działań wojennych zarówno w powietrzu, jak i na wodzie. Za stworzenie tytułu odpowiada specjalizujące się w tego typu produkcjach studio Warfare Sims, a wydaniem tej produkcji zajął się duet Matrix Games/Slitherine.

Gra pozwala na objęcie dowodzenia nad flotą morską złożoną z lotniskowców i okrętów wsparcia (np. niszczycieli i krążowników) w kilkudziesięciu przygotowanych przez twórców scenariuszach, odnoszących się zarówno do prawdziwych historycznych zmagań (Wojna o Falklandy-Malwiny, operacja „Market Time”, operacja „Lion’s Den”), jak i fikcyjnych walk osadzonych w nieodległej przyszłości. Do dyspozycji, poza okrętami nawodnymi i podwodnymi, dostajemy szereg samolotów szturmowych i transportowych operujących z lotniskowców. Nieocenionym wsparciem w prowadzeniu działań są również różnego rodzaju satelity oraz stacje nasłuchowe ulokowane na lądzie, pozwalające namierzyć wrogie oddziały. Każda z jednostek może pochwalić się szeregiem kompletnych statystyk i możliwości odtworzonych zgodnie z realiami.

Starcia rozgrywamy na mapie prezentującej kulę ziemską – widok możemy dowolnie przybliżać i oddalać, a jednostki oraz ich zasięg prezentowane są w formie punktów z zarysowanym otoczeniem. Pozwala to na prowadzenie operacji zarówno w skali makro, jak i mikro, a także daje możliwość skorzystania z szerokiego arsenału wojennego. Gra może pochwalić się wyjątkowym realizmem i odwzorowaniem pola bitwy – na nasze działania wpływa praktycznie każdy element zewnętrzny, taki jak warunki pogodowe, ukształtowanie terenu, strefy konwergencji czy zasolenie wody. Uwagę zwraca również złożona sztuczna inteligencja wrogów – przeciwnicy używają różnych taktyk bojowych, potrafią umiejętnie wykorzystać posiadany arsenał, a także wykorzystują dynamicznie zmieniające się okoliczności walki. Gra umożliwia na zautomatyzowanie mniej istotnych z punktu widzenia całości operacji działań i przekazanie ich w ręce podwładnych sterowanych przez AI – w każdej chwili możemy jednak z powrotem przejąć kontrolę nad całością prowadzonych akcji.

Command: Modern Air/Naval Operations zawiera rozbudowany edytor, pozwalający na zmianę praktycznie całej zawartości dostępnej w tej produkcji. W każdej chwili możemy stworzyć własny scenariusz lub edytować wcześniej powstały, jak również przygotować predefiniowane taktyki wojenne. Narzędzie to umożliwia również zmianę dostępnego arsenału czy też stworzenie własnych ikon przedstawiających dany typ jednostki oraz wprowadzenie własnych efektów dźwiękowych.

Ostatnia modyfikacja 14 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Command: Modern Air/Naval Operations cena w dniu premiery: 289,99 PLN

Wymagania wiekowe Command: Modern Air/Naval Operations: 12+

Command: Modern Air/Naval Operations Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8/10