Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command: Modern Air/Naval Operations (PC)

Command: Modern Air/Naval Operations PC

Niezwykle rozbudowana gra strategiczna, opracowana we współpracy studia Warfare Sims z uznanym wydawcą – firmą Slitherine.

Strategiczne | RTS | zimna wojna | współczesne konflikty | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Command: Modern Air/Naval Operations (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24września2013

26września2014

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command: Modern Air/Naval Operations to skomplikowana gra strategiczna, umożliwiająca graczowi prowadzenie szeroko zakrojonych działań wojennych zarówno w powietrzu, jak i na wodzie. Za stworzenie tytułu odpowiada specjalizujące się w tego typu produkcjach studio Warfare Sims, a wydaniem tej produkcji zajął się duet Matrix Games/Slitherine.

Gra pozwala na objęcie dowodzenia nad flotą morską złożoną z lotniskowców i okrętów wsparcia (np. niszczycieli i krążowników) w kilkudziesięciu przygotowanych przez twórców scenariuszach, odnoszących się zarówno do prawdziwych historycznych zmagań (Wojna o Falklandy-Malwiny, operacja „Market Time”, operacja „Lion’s Den”), jak i fikcyjnych walk osadzonych w nieodległej przyszłości. Do dyspozycji, poza okrętami nawodnymi i podwodnymi, dostajemy szereg samolotów szturmowych i transportowych operujących z lotniskowców. Nieocenionym wsparciem w prowadzeniu działań są również różnego rodzaju satelity oraz stacje nasłuchowe ulokowane na lądzie, pozwalające namierzyć wrogie oddziały. Każda z jednostek może pochwalić się szeregiem kompletnych statystyk i możliwości odtworzonych zgodnie z realiami.

Starcia rozgrywamy na mapie prezentującej kulę ziemską – widok możemy dowolnie przybliżać i oddalać, a jednostki oraz ich zasięg prezentowane są w formie punktów z zarysowanym otoczeniem. Pozwala to na prowadzenie operacji zarówno w skali makro, jak i mikro, a także daje możliwość skorzystania z szerokiego arsenału wojennego. Gra może pochwalić się wyjątkowym realizmem i odwzorowaniem pola bitwy – na nasze działania wpływa praktycznie każdy element zewnętrzny, taki jak warunki pogodowe, ukształtowanie terenu, strefy konwergencji czy zasolenie wody. Uwagę zwraca również złożona sztuczna inteligencja wrogów – przeciwnicy używają różnych taktyk bojowych, potrafią umiejętnie wykorzystać posiadany arsenał, a także wykorzystują dynamicznie zmieniające się okoliczności walki. Gra umożliwia na zautomatyzowanie mniej istotnych z punktu widzenia całości operacji działań i przekazanie ich w ręce podwładnych sterowanych przez AI – w każdej chwili możemy jednak z powrotem przejąć kontrolę nad całością prowadzonych akcji.

Command: Modern Air/Naval Operations zawiera rozbudowany edytor, pozwalający na zmianę praktycznie całej zawartości dostępnej w tej produkcji. W każdej chwili możemy stworzyć własny scenariusz lub edytować wcześniej powstały, jak również przygotować predefiniowane taktyki wojenne. Narzędzie to umożliwia również zmianę dostępnego arsenału czy też stworzenie własnych ikon przedstawiających dany typ jednostki oraz wprowadzenie własnych efektów dźwiękowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 289,99 PLN

Gry podobne do Command: Modern Air/Naval Operations

Wymagania wiekowe Command: Modern Air/Naval Operations

12+

Wymagania sprzętowe Command: Modern Air/Naval Operations

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8/10