Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command: The Silent Service (PC)

Command: The Silent Service PC

Czwarte samodzielne rozszerzenie do gry strategicznej Command: Modern Air/Naval Operations. Tym razem tematem dodatku są łodzie podwodne – produkcja ukazuje ich zastosowanie w różnych teatrach wojennych. Za jej stworzenie odpowiada studio WarfareSims.

To jest dodatek do gry Command: Modern Air/Naval Operations.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Command: The Silent Service (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

1marca2018

1marca2018

Steam

Command: The Silent Service jest czwartym samodzielnym rozszerzeniem do realistycznej gry strategicznej z 2013 roku pod tytułem Command: Modern Air/Naval Operations. Produkcja skupia się na działaniach wojennych z wykorzystaniem łodzi podwodnych, ukazując zastosowanie tego typu sprzętu w różnych okresach historycznych. Podobnie jak wszystkie poprzednie rozszerzenia, gra została opracowana przez studio WarfareSims. Wydawcą jest firma Slitherine Ltd.

Fabuła

Dodatek Command: The Silent Service przedstawia historię wykorzystania łodzi podwodnych w konfliktach wojennych – od zakończenia drugiej wojny światowej aż po czasy współczesne, z uwzględnieniem np. wojny koreańskiej. Produkcja pokazuje, w jaki sposób łodzie, które początkowo były wyśmiewane, stały się prawdziwym postrachem mórz i oceanów – potężnymi, pływającymi fortecami, wyposażonymi w taktyczne głowice nuklearne.

Mechanika

Command: The Silent Service jest grą strategiczną, w której akcja toczy się w czasie rzeczywistym. Rozgrywka polega głównie na obserwowaniu mapy i podejmowaniu decyzji w zakresie ruchów i zastosowania łodzi podwodnych. Gracze decydują m.in. o wykorzystywaniu min morskich, atakowaniu celów torpedami lub rakietami balistycznymi. Do naszych zadań należy też podsłuchiwanie wroga dzięki dostępowi do podmorskich kabli komunikacyjnych i zabezpieczanie działań wojsk lądowych czy statków handlowych

Kampania przygotowana na potrzeby gry składa się z kilkunastu misji, w czasie których mamy szansę dowodzenia wieloma znanymi okrętami. Mowa tu o takich jednostkach jak USS Nautilus (pierwsza atomowa łódź podwodna świata), HMS Swiftsure (postrach północnej floty sowieckiej w 1977 roku) i USS Parche (najczęściej nagradzana medalami łódź podwodna w historii armii Stanów Zjednoczonych).

Autorem scenariuszy jest Rory Noonan, znany członek społeczności skupionej wokół Command: Modern Air/Naval Operations.

Tryby gry

W Command: The Silent Service możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest rozbudowana kampania dla pojedynczego gracza. Przed rozpoczęciem zabawy właściwej możemy też nauczyć się zasad rządzących rozgrywką dzięki specjalnie opracowanym poradnikom.

Kwestie techniczne

Grafika w Command: The Silent Service nie odróżnia się szczególnie od tego, co znamy z podstawowej wersji gry. Na dwuwymiarową oprawę składają się głównie mapy oraz liczne ekrany statystyk. Całość nikogo nie zachwyci, choć bez wątpienia spełnia swoje podstawowe zadanie – przekazuje graczom informacje, których potrzebują, by podejmować decyzje.

Dodatek został wydany w formie samodzielnej gry, istnieje także możliwość nabycia go w postaci zestawu misji do Command: Modern Air/Naval Operations.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Command: The Silent Service

Wymagania wiekowe Command: The Silent Service

12+

Wymagania sprzętowe Command: The Silent Service

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Pentium III 1.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 10 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8/10