Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCSwitch
Okładka UBOAT (PC)

UBOAT

UBOOT

Symulator okrętu podwodnego o otwartej strukturze świata, stworzony przez warszawską ekipę Deep Water Studio.

Symulacje | II wojna światowa | sandbox | okręty podwodne | polskie | crowdfunding | pod wodą

Okładka UBOAT (PC)

producent: Deep Water Studio

wydawca: PlayWay

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

UBOOT na PC i Switch to symulator okrętu podwodnego, stworzony przez warszawską ekipę Deep Water Studio. Deweloper nawiązał współpracę z PlayWay, wydawcą takich tytułów jak Helicopter: Natural Disasters, Symulator Farmy 2015 czy też Car Mechanic Simulator 2015, i w maju 2016 roku obie firmy rozpoczęły zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Akcja produkcji została osadzona w czasach II wojny światowej. Podczas zabawy w UBOOT gracze wcielają się w kapitana niemieckiego okrętu podwodnego, który wraz ze swoją załogą wykonuje rozmaite misje, zlecane przez dowództwo Kriegsmarine. Tytuł stara się trzymać rzeczywistych wydarzeń, aczkolwiek los marynarzy leży tylko i wyłącznie w rękach graczy.

Mechanika

UBOOT na PC i Switch to niecodzienne połączenie mechanik rodem z Silent Hunter i Fallout Shelter. Dowodzenie okrętem nie sprowadza się więc tylko do manewrowania i odpalania torped, ale przede wszystkim do aktywnego uczestniczenia w życiu załogi, dbania o jej potrzeby, przydzielania odpowiednich funkcji itd. Każdy marynarz jest odrębną jednostką, mającą unikalny wygląd, zdolności oraz problemy, z którymi czasami może się zwrócić do przełożonego. Każdy z nich inaczej reaguje na nasze poczynania. Na pokładzie musimy bowiem utrzymywać dyscyplinę, ale bycie zbyt surowym poskutkuje pogorszeniem stanu psychicznego członków załogi. W wyniku tego np. jeden z żołnierzy może zaatakować kolegów, a drugi popełnić błąd i zdekonspirować się jako szpieg. Poza tym wszystkim na naszych barkach spoczywa dbanie o potrzeby fizyczne załogi, więc należy zapewnić swoim ludziom pożywienie i odpoczynek. Dobre samopoczucie marynarzy przekłada się bezpośrednio na ich wolę walki, bez której nie będzie z nich większego pożytku.

O ile główna część rozgrywki odbywa się na pokładzie wiernie odwzorowanego okrętu podwodnego, o tyle nie wolno zapominać, że UBOOT to gra typu sandbox, zatem to my decydujemy, gdzie się udamy. Swoboda rozgrywki ujawnia się także przy samym zarządzaniu załogą, ponieważ możemy z nią postępować zupełnie dowolnie, przy czym, oczywiście, niektóre decyzje pociągają za sobą negatywne konsekwencje.

Kwestie techniczne

UBOOT na PC i Switch to trójwymiarowa produkcja, ale dowodzenie marynarzami wygląda podobnie jak w grze Fallout Shelter – kamera często więc przedstawia nam pionowy przekrój okrętu. Sama łódź podwodna została bardzo dokładnie odtworzona i podczas zabawy możemy przyjrzeć się rozmaitym częściom, np. zbiornikom balastowym, sprężarkom itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 20+ GB

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 276 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe UBOAT

12+

Wymagania sprzętowe UBOAT

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770K 3.9 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 3.1 GHz / AMD Phenom II X3 2.8 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

House Flipper, UBOAT, Thief Simulator – rewelacyjne wyniki sprzedaży gier PlayWay
House Flipper, UBOAT, Thief Simulator – rewelacyjne wyniki sprzedaży gier PlayWay

wiadomość9 czerwca 2019

Firma PlayWay opublikowała wyniki sprzedaży gier UBOAT, Car Mechanic Simulator 2018, House Flipper, Thief Simulator oraz Cooking Simulator. Ostatniemu z wymienionych tytułów wystarczyły trzy doby, by znaleźć ponad 55 tysięcy nabywców.

Thief Simulator, UBOAT, Truck Building Simulator – znamy sprzedaż gier PlayWay
Thief Simulator, UBOAT, Truck Building Simulator – znamy sprzedaż gier PlayWay

wiadomość14 maja 2019

Firma PlayWay przedstawiła raport sprzedażowy dotyczący trzech tytułów ze swojego katalogu - Diesel Brothers: Truck Building Simulator, UBOAT oraz Thief Simulator. Ostatnia z gier znalazła najwięcej nabywców.

Znakomity debiut gry UBOAT
Znakomity debiut gry UBOAT

wiadomość4 maja 2019

Debiut symulatora UBOAT w Steam Early Access okazał się bardzo udany. Koszty produkcji i marketingu zwróciły się w pełni po godzinie od debiutu we wczesnym dostępie.

Dzisiaj UBOAT wpłynie na wody Steam Early Access
Dzisiaj UBOAT wpłynie na wody Steam Early Access

wiadomość30 kwietnia 2019

Za kilka godzin w Steam Early Access ukaże się gra UBOAT, czyli symulator okrętu podwodnego, nad którym pracuje rodzimy zespół Deep Water.

UBOAT – data premiery polskiego symulatora w Steam Early Access
UBOAT – data premiery polskiego symulatora w Steam Early Access

wiadomość28 marca 2019

Poznaliśmy datę premiery we wczesnym dostępie gry UBOAT, czyli symulatora okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej, nad którym pracuje polski zespół Deep Water Studio.

PC
Switch