Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Helicopter: Natural Disasters (PC)

Helicopter: Natural Disasters PC

Przygotowany przez rodzime studio PlayWay symulator śmigłowca ratunkowego. Gra Helicopter: Natural Disasters pozbawiona jest spójnej warstwy fabularnej, a podczas zabawy wcielamy się w rolę pilota helikoptera biorącego udział w serii niepowiązanych ze sobą akcji ratunkowych.

Symulacje | helikoptery | ratownictwo

PC Windows
Okładka Helicopter: Natural Disasters (PC)

producent: PlayWay

wydawca: PlayWay

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16kwietnia2015

16kwietnia2015

pudełko PL

Helicopter: Natural Disasters to wydany na pecety symulator śmigłowca ratunkowego. Grę opracowało studio PlayWay, znane z pokrewnych produkcji, takich jak Professional Farmer 2015, Professional Lumberjack 2015 czy Mechanik Maszyn Rolniczych 2015.

Gra pozbawiona jest jakiejkolwiek tradycyjnej warstwy fabularnej. Wcielamy się po prostu w pilota latającego śmigłowcami ratunkowymi i bierzemy udział w serii niepowiązanych ze sobą akcji ratunkowych. W sumie autorzy przygotowali ponad trzydzieści różnorodnych misji i w większości z nich musimy wykonać szereg odrębnych zadań. Zgodnie z tytułem, podczas zabawy musimy zmierzyć się ze skutkami katastrof naturalnych, wśród których znalazły się m.in. wielkie pożary czy trzęsienia ziemi.

Akcja gry toczy się na jednej dużej mapie o powierzchni 100 km2, a w poszczególnych misjach udajemy się po prostu w różne jej rejony. Autorzy opracowali realistyczny silnik fizyczny, wiernie odtwarzający zachowanie śmigłowca w powietrzu oraz wpływ na lot takich aspektów jak waga transportowanych ludzi oraz obiektów czy zmieniające się warunki pogodowe.

Podczas rozgrywki gracz przez większość czasu pilotuje śmigłowce. Do wyboru jest pięć maszyn i każda z nich posiada odmienne cechy oraz specjalizacje. Ponadto pojawiają się także sekcje, w których musimy kierować samochodami i motorówkami. Zabawę urozmaica system losowych zdarzeń, dzięki którym ponowne przechodzenie ukończonych misji wciąż potrafi zapewnić nowe wrażenia.

Grafika Helicopter: Natural Disasters wykonana została w pełnym 3D. Oprawa wizualna nie zachwyca poziomem detali, ale robi dobre wrażenie dzięki dużych rozmiarów mapie, która została gęsto zapełniona obiektami naziemnymi. W grę można bawić się za pomocą klawiatury i muszki lub kontrolerów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Helicopter: Natural Disasters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Helicopter: Natural Disasters

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2500 3.3 GHz/AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 780/Radeon R9 290 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 480/Radeon HD 5870 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8