Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Search and Rescue: Vietnam MedEvac (PC)

Search and Rescue: Vietnam MedEvac PC

Symulator lotu śmigłowcem, stworzony przez zespół programistów, który odpowiada za powstanie znanej serii Search and Rescue. Akcja rozgrywa się w latach 1961 – 1975, podczas wojny w Wietnamie.

Symulacje | helikoptery

PC Windows
Okładka Search and Rescue: Vietnam MedEvac (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12listopada2002

25kwietnia2003

pudełko PL

Vietnam MedEvac to symulator lotu śmigłowcem, stworzony przez zespół programistów, który odpowiada za powstanie znanej serii Search and Rescue. Tym razem mamy jednak do czynienia z samodzielnym produktem osadzonym w całkowicie innych realiach niż to ma miejsce w serii Search and Rescue. Akcja nie toczy się w czasach współczesnych i nie latamy śmigłowcami należącymi do Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej. W Vietnam MedEvac wszystko rozgrywa się w latach 1961 – 1975, podczas wojny w Wietnamie. Gracz staje się pilotem wojskowego śmigłowca UH1 „Huey”, wykonującym zadania medyczno-ratunkowe na terenie objętym walkami. Do przejścia przygotowano kompanię składającą się z ponad 100 jednoosobowych misji. Zadania rozgrywają się w 10 różnych obszarach, w różnych porach dnia i nocy oraz dynamicznie zmieniających się warunkach atmosferycznych.

Naszym głównym przeciwnikiem są siły wroga (niejednokrotnie ratując amerykańskich żołnierzy dostaniemy się pod ostrzał z ręcznych karabinów AK47, ciężkich dział przeciwlotniczych, czy nawet rakiet SAM), a dopiero na drugim miejscu zła pogoda. Gra wykorzystuje ten sam, dobry trójwymiarowy silnik graficzny zastosowany w Search and Rescue 4, oraz ten sam dopracowany realistyczny silnik fizyczny. Śmigłowiec „Huey” został odwzorowany w najmniejszych szczegółach, tzn. wyposażenie, wygląd i sylwetka, konsola sterowania oraz model lotu. Twórcy pomyśleli o wszystkich graczach, zaawansowanych i nie zaawansowanych, dlatego też znajdziemy tu dwa typy modelów sterowania – realistyczny i prosty.

W Vietnam MedEvac gracz odwodzi też załogą śmigłowca. Za pomocą specjalnej konsoli dowodzenia może wydawać różne polecenia załodze, np. obsłudze karabinu maszynowego ostrzelać żołnierzy wroga ukrywających się na skraju dżungli. W newralgicznych momentach można nawet pozwolić komputerowemu A.I. pilotować śmigłowiec, a samemu zająć się strzelaniem z karabinu pokładowego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Gry podobne do Search and Rescue: Vietnam MedEvac

Klasyfikacja PEGI Search and Rescue: Vietnam MedEvac

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Search and Rescue: Vietnam MedEvac

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256MB RAM, 64MB RAM akcelerator 3D, 1 GB HDD

PLAY na poważnie wkracza na polski rynek wydawniczy

wiadomość7 marca 2003

Miło jest mi poinformować, iż na naszym rynku wydawniczym pojawił się nowy „zawodnik”, w którego ofercie znajduje się już kilka tytułów, być może nie kultowych, czy też przełomowych, lecz z pewnością godnych zainteresowania (sam odbierałem kilka telefonów od polskich graczy z pytaniami o dostępność dwóch z nich na naszym rynku). Mowa tu o firmie PLAY, do tej pory znanej jako hurtownia i sklep z grami komputerowymi, oraz o następujących tytułach: Cycling Manager 2, Search and Rescue: Vietnam MedEvac, Search and Rescue 4: Coastal Heroes oraz Search and Rescue 3, choć należy zaznaczyć, że są to jednie ciekawsze pozycje z rozrastającej się oferty firmy PLAY.