Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Search and Rescue: Vietnam MedEvac (PC)
OkładkaSearch and Rescue: Vietnam MedEvac (PC)

Search and Rescue: Vietnam MedEvac PC

Symulator lotu śmigłowcem, stworzony przez zespół programistów, który odpowiada za powstanie znanej serii Search and Rescue. Akcja rozgrywa się w latach 1961 – 1975, podczas wojny w Wietnamie.

Symulacje | helikoptery

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Search and Rescue: Vietnam MedEvac Premiera PC

12listopada2002

pudełko PL

25kwietnia2003

producent: InterActive Vision wydawca: Global Star Software wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Search and Rescue: Vietnam MedEvac

Airfix Dogfighter

Symulator śmigłowców ratunkowych

Firefighter 259

Vietnam MedEvac to symulator lotu śmigłowcem, stworzony przez zespół programistów, który odpowiada za powstanie znanej serii Search and Rescue. Tym razem mamy jednak do czynienia z samodzielnym produktem osadzonym w całkowicie innych realiach niż to ma miejsce w serii Search and Rescue. Akcja nie toczy się w czasach współczesnych i nie latamy śmigłowcami należącymi do Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej. W Vietnam MedEvac wszystko rozgrywa się w latach 1961 – 1975, podczas wojny w Wietnamie. Gracz staje się pilotem wojskowego śmigłowca UH1 „Huey”, wykonującym zadania medyczno-ratunkowe na terenie objętym walkami. Do przejścia przygotowano kompanię składającą się z ponad 100 jednoosobowych misji. Zadania rozgrywają się w 10 różnych obszarach, w różnych porach dnia i nocy oraz dynamicznie zmieniających się warunkach atmosferycznych.

Naszym głównym przeciwnikiem są siły wroga (niejednokrotnie ratując amerykańskich żołnierzy dostaniemy się pod ostrzał z ręcznych karabinów AK47, ciężkich dział przeciwlotniczych, czy nawet rakiet SAM), a dopiero na drugim miejscu zła pogoda. Gra wykorzystuje ten sam, dobry trójwymiarowy silnik graficzny zastosowany w Search and Rescue 4, oraz ten sam dopracowany realistyczny silnik fizyczny. Śmigłowiec „Huey” został odwzorowany w najmniejszych szczegółach, tzn. wyposażenie, wygląd i sylwetka, konsola sterowania oraz model lotu. Twórcy pomyśleli o wszystkich graczach, zaawansowanych i nie zaawansowanych, dlatego też znajdziemy tu dwa typy modelów sterowania – realistyczny i prosty.

W Vietnam MedEvac gracz odwodzi też załogą śmigłowca. Za pomocą specjalnej konsoli dowodzenia może wydawać różne polecenia załodze, np. obsłudze karabinu maszynowego ostrzelać żołnierzy wroga ukrywających się na skraju dżungli. W newralgicznych momentach można nawet pozwolić komputerowemu A.I. pilotować śmigłowiec, a samemu zająć się strzelaniem z karabinu pokładowego.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Search and Rescue: Vietnam MedEvac

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Search and Rescue: Vietnam MedEvac Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB RAM akcelerator 3D
  • 1 GB HDD