Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Search and Rescue: Vietnam MedEvac (PC)

Search and Rescue: Vietnam MedEvac PC

Symulator lotu śmigłowcem, stworzony przez zespół programistów, który odpowiada za powstanie znanej serii Search and Rescue. Akcja rozgrywa się w latach 1961 – 1975, podczas wojny w Wietnamie.

Symulacje | helikoptery

PC Windows
Okładka Search and Rescue: Vietnam MedEvac (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12listopada2002

25kwietnia2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vietnam MedEvac to symulator lotu śmigłowcem, stworzony przez zespół programistów, który odpowiada za powstanie znanej serii Search and Rescue. Tym razem mamy jednak do czynienia z samodzielnym produktem osadzonym w całkowicie innych realiach niż to ma miejsce w serii Search and Rescue. Akcja nie toczy się w czasach współczesnych i nie latamy śmigłowcami należącymi do Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej. W Vietnam MedEvac wszystko rozgrywa się w latach 1961 – 1975, podczas wojny w Wietnamie. Gracz staje się pilotem wojskowego śmigłowca UH1 „Huey”, wykonującym zadania medyczno-ratunkowe na terenie objętym walkami. Do przejścia przygotowano kompanię składającą się z ponad 100 jednoosobowych misji. Zadania rozgrywają się w 10 różnych obszarach, w różnych porach dnia i nocy oraz dynamicznie zmieniających się warunkach atmosferycznych.

Naszym głównym przeciwnikiem są siły wroga (niejednokrotnie ratując amerykańskich żołnierzy dostaniemy się pod ostrzał z ręcznych karabinów AK47, ciężkich dział przeciwlotniczych, czy nawet rakiet SAM), a dopiero na drugim miejscu zła pogoda. Gra wykorzystuje ten sam, dobry trójwymiarowy silnik graficzny zastosowany w Search and Rescue 4, oraz ten sam dopracowany realistyczny silnik fizyczny. Śmigłowiec „Huey” został odwzorowany w najmniejszych szczegółach, tzn. wyposażenie, wygląd i sylwetka, konsola sterowania oraz model lotu. Twórcy pomyśleli o wszystkich graczach, zaawansowanych i nie zaawansowanych, dlatego też znajdziemy tu dwa typy modelów sterowania – realistyczny i prosty.

W Vietnam MedEvac gracz odwodzi też załogą śmigłowca. Za pomocą specjalnej konsoli dowodzenia może wydawać różne polecenia załodze, np. obsłudze karabinu maszynowego ostrzelać żołnierzy wroga ukrywających się na skraju dżungli. W newralgicznych momentach można nawet pozwolić komputerowemu A.I. pilotować śmigłowiec, a samemu zająć się strzelaniem z karabinu pokładowego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Gry podobne do Search and Rescue: Vietnam MedEvac

Klasyfikacja PEGI Search and Rescue: Vietnam MedEvac

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Search and Rescue: Vietnam MedEvac

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB RAM akcelerator 3D
  • 1 GB HDD
PLAY na poważnie wkracza na polski rynek wydawniczy

wiadomość7 marca 2003

Miło jest mi poinformować, iż na naszym rynku wydawniczym pojawił się nowy „zawodnik”, w którego ofercie znajduje się już kilka tytułów, być może nie kultowych, czy też przełomowych, lecz z pewnością godnych zainteresowania (sam odbierałem kilka telefonów od polskich graczy z pytaniami o dostępność dwóch z nich na naszym rynku). Mowa tu o firmie PLAY, do tej pory znanej jako hurtownia i sklep z grami komputerowymi, oraz o następujących tytułach: Cycling Manager 2, Search and Rescue: Vietnam MedEvac, Search and Rescue 4: Coastal Heroes oraz Search and Rescue 3, choć należy zaznaczyć, że są to jednie ciekawsze pozycje z rozrastającej się oferty firmy PLAY.