Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka R/C Helicopter (PC)

R/C Helicopter PC

R/C Helictopter to wyprodukowany przez studio deweloperskie Aqua System symulator, pozwalający graczom sterować lotem modeli śmigłowców w zamkniętych pomieszczeniach. Rozgrywka wymaga przede wszystkim umiejętnego operowania przepustnicami i wykonywania określonych ewolucji.

Symulacje | helikoptery

PC Windows
Okładka R/C Helicopter (PC)

producent: Aqua System

wydawca: Bright Star

wydawca PL: Lemon Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5maja2002

4maja2003

pudełko PL

R/C Helicopter jest nietypowym symulatorem lotu, w którym gracz steruje wewnątrz budynków, różnymi modelami (skala 1:48) nowoczesnych śmigłowców. W nagrodę za dolatywanie do ustalonych miejsc i wykonywanie określonych ewolucji otrzymuje on cenne punkty, które z kolei przekładają się na nowe śmigłowce i poziomy do przejścia.

Obsługa gry została ograniczona do minimum. Dzięki temu można przystąpić do zabawy bez wgłębiania się w instrukcję czy zasady gry. Nie oznacza to jednak, że R/C Helicopter jest tytułem nierealistycznym. Sterowanie helikopterem wymaga opanowania i wyczucia (zalecany joystick lub inny analogowy kontroler). Pomieszczenia, które przyjdzie graczowi eksplorować obfitują w różnorakie sprzęty: krzesła, szafy, żyrandole czy urządzenia elektroniczne. Sterowany śmigłowiec obserwowany jest z oddali, z tyłu maszyny (tylko jeden widok).

Esencję gry stanowi tryb Adventure Mode, w którym należy zbierać kolejne gwiazdki. Są one dość dobrze poukrywane. Dopiero gdy odnajdzie się określoną ich ilość będzie można rozpocząć eksplorację sąsiednich pomieszczeń. Drugi z zaprezentowanych trybów to Challenge Mode, w którym zadaniem gracza jest wykonywanie określonych zadań. Są one zróżnicowane (także pod względem poziomu trudności), a z ciekawszych warto wymienić precyzyjne lądowanie na niewielkiej wysepce, slalom pomiędzy zawieszonymi w powietrzu pachołkami czy niszczenie wyznaczonych celów. W nagrodę za wykonanie danego zadania odblokowywane są nowe pomieszczenia. W przypadku zadań polegających na strzelaniu do różnych obiektów gra szczególnie punktuje celność, w innych brane są również pod uwagę precyzja oraz zmieszczenie się w wyznaczonym limicie czasowym.

Ciekawostką wartą odnotowania jest obecność wielu prawdziwych śmigłowców, m.in. słynnego amerykańskiego AH-64 Apache, japońskiego Kawasaki AH-1 czy włoskiego Augusta A-109 K2. Kolejne zdobywane śmigłowce charakteryzują się odmiennymi parametrami. Opanowanie każdego z nich wymaga więc oddzielnego treningu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe R/C Helicopter

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe R/C Helicopter

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 128MB RAM
  • CD-ROM x4
  • 100MB na HDD
  • akcelerator 3D zgodny z Direct-X 8.0