Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Car Mechanic Simulator 2015 (PC)

Car Mechanic Simulator 2015 PC

Kontynuacja oryginalnego symulatora autorstwa rodzimego studia Red Dot Games, którego pierwsza edycja wydana na PC i urządzeniach mobilnych, okazała się sporym sukcesem komercyjnym.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | polskie | crowdfunding | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Car Mechanic Simulator 2015 (PC)

producent: Red Dot Games

wydawca: PlayWay

wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2kwietnia2015

2kwietnia2015

pudełko PL

Car Mechanic Simulator 2015 to kolejna edycja rodzimego symulatora, który zadebiutował na początku 2014 roku i przebojem wdarł się na listę najchętniej kupowanych gier symulacyjnych roku. Za powstanie kontynuacji odpowiada ten sam duet: rzeszowskie studio Red Dot Games oraz wydawca PlayWay. Jednak tym razem produkcja tytułu dokończona została także dzięki wsparciu użytkowników serwisu Kickstarter.

Mechanika i ogólne założenia rozgrywki pozostały praktycznie niezmienione. W grze wcielamy się we właściciela warsztatu samochodowego, który musi budować swą renomę poprzez naprawianie podstawianych przez klientów maszyn, a także zakup starych i zaniedbanych aut, by po renowacji sprzedać je z zyskiem. Celem jest rzecz jasna zarabianie pieniędzy, które pozwolą na rozwijanie własnego interesu i odniesienie sukcesu na tle konkurencji.

W odróżnieniu od poprzedniej odsłony, poszczególne misje generowane są losowo, a będąc właścicielem warsztatu, możemy wybrać, którym samochodem zajmiemy się w pierwszej kolejności. Przystępując do pracy, musimy jednak pamiętać, że możemy podjąć ograniczoną liczbę zleceń, a na wykonanie każdego z nich mamy dodatkowo określoną ilość czasu. Każda z misji cechuje się innym zakresem prac oraz ich czasochłonnością, co przekłada się oczywiście na uzyskane za naprawę profity. Każdy z 16 dostępnych modeli samochodów zbudowany jest łącznie z ponad 200 interaktywnych części, które musimy przejrzeć, by zidentyfikować usterkę. Potem pozostaje już tylko zamówienie odpowiednich części oraz dokonanie wymaganych napraw. Oprócz typowych napraw, nie zabrakło również misji, w których na zlecenie naszych klientów tuningujemy ich samochody, instalując rozmaite gadżety i ulepszenia wizualne.

Nowością w grze jest opcja zakupu i renowacji starych samochodów, które nabywamy na specjalnych aukcjach, inwestując zarobione wcześniej pieniądze. Odnowione w ten sposób maszyny możemy sprzedać, uzyskując określony zwrot z inwestycji. Jeśli jednak należymy do maniaków motoryzacji, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zbudowali w ten sposób swoją własną, prywatną kolekcję starych samochodów. Do nas należy decyzja, czy zarobioną gotówkę wpompujemy we własne hobby, czy też zainwestujemy w rozwój i promocję warsztatu, aby przyciągnąć kolejne rzesze klientów i podjąć się bardziej intratnych zleceń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 482 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Car Mechanic Simulator 2015

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Car Mechanic Simulator 2015

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 3.1 GHz/AMD Phenom II X3 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows XP(SP3)Vista/7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2300 3.1 GHz/AMD Athlon X4 760K 4.1 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/Radeon HD 7970 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Recenzja gry Car Mechanic Simulator 2015 - warsztat po solidnym remoncie
Recenzja gry Car Mechanic Simulator 2015 - warsztat po solidnym remoncie

Recenzja 7 kwietnia 2015, 14:04

Wykonywanie rutynowych napraw to jednak nie jedyny sposób zarobku w CMS 2015. Od teraz możemy także uczestniczyć w specjalnych aukcjach starych, zniszczonych samochodów, które przywrócimy do stanu używalności w naszym warsztacie. Rzecz jasna podczas kupna wozu kluczowe jest oszacowanie, jak dużo pieniędzy trzeba będzie wydać np. na kompletną wymianę karoserii czy doprowadzenie silnika do momentu, w którym przekręcenie kluczyka w stacyjce nie wywoła uporczywego rzężenia. Przy odpowiednim oszacowaniu kosztów robocizny dochód może być naprawdę spory i sięgać wielokrotności całkiem dużego remontu zleconego przez klienta. Warto więc wyławiać perełki i wyszukiwać samochody, na których da się nieźle zarobić.