Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2015, 13:45

autor: Renox

Car Mechanic Simulator 2015 – ruszyła zbiórka na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter zainicjowana została zbiórka pieniędzy na grę Car Mechanic Simulator 2015. Deweloperzy chcą zgromadzić dzięki wspomnianej akcji co najmniej 20 tysięcy dolarów kanadyjskich i wypuścić omawianą produkcję w połowie roku tylko na PC.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na Car Mechanic Simulator 2015. - Car Mechanic Simulator 2015 – ruszyła zbiórka na Kickstarterze - wiadomość - 2015-01-28
Ruszyła zbiórka pieniędzy na Car Mechanic Simulator 2015.

Car Mechanic Simulator 2014 to zeszłoroczny symulator autorstwa studia Red Dot Games, który wśród społeczności graczy (zwłaszcza tej skupionej wokół platformy firmy Valve) okazał się całkiem popularnym tytułem. Deweloperzy zdecydowali się zatem pójść za ciosem i wykorzystać posiadany potencjał, inicjując crowdfundingową akcję w serwisie Kickstarter na Car Mechanic Simulator 2015, a więc bezpośrednią kontynuację wspomnianego tytułu. Deweloperzy chcą pozyskać od zainteresowanych co najmniej 20 tysięcy dolarów kanadyjskich i zamierzają zaprezentować światu swój nowy (a właściwie bardziej rozbudowany) pomysł jeszcze w tym roku.

Podstawowym założeniem nowo zapowiedzianej produkcji ponownie będzie konieczność diagnozowania podstawionych pojazdów i eliminacja występujących w nich usterek. Klient dostarcza nam swoje ulubione, uszkodzone autko, chcąc otrzymać je całkowicie sprawne na następny dzień. Zegar zaczyna tykać, a my musimy ustalić, gdzie leży problem i wyeliminować go możliwie najszybciej. Autorzy pokusili się o rozbudowanie najnowszej odsłony o większą liczbę samochodów, części czy dostępnych narzędzi. Sprawdzać będziemy zarówno silniki, układy wydechowe, zawieszenia pojazdów czy ich wnętrza. W odróżnieniu od poprzedniej odsłony, tym razem przypadki generowane będą losowo i to my będziemy decydować, którym autem tym razem się zajmiemy. Co istotne, gra umożliwiać ma zabawę na różnych poziomach trudności, wymagających odmiennego poziomu ekspertyzy.

Car Mechanic Simulator 2015 – ruszyła zbiórka na Kickstarterze - ilustracja #2

Ciekawe jest również to, że tym razem część naszej uwagi poświęcić będziemy musieli również na sam warsztat, zastanawiając się, co zmienić lub dodać, aby działał bardziej efektywnie i lepiej wpływał na zainteresowanie potencjalnych klientów. Natomiast każde autko wykonane ma być z ponad 200 interaktywnych elementów, obejmujących zarówno nadwozie, jak i silnik. Poziom szczegółowości będzie zatem dość wysoki.

Pozyskując z omawianej zbiórki co najmniej 20 tysięcy dolarów kanadyjskich, producenci planują zaoferować również takie elementy jak aukcje pojazdów (pozwalają na kupowanie starych, zdezelowanych pojazdów i przerabianie ich na przepiękne maszyny), tuning wizualny czy 16 zupełnie nowych modeli samochodów. Jak na razie deweloperom udało się zrealizować omawiany symulator w 70 procentach, więc do skończenia procesu deweloperskiego pozostało stosunkowo niewiele.

Car Mechanic Simulator 2015 – ruszyła zbiórka na Kickstarterze - ilustracja #3

Cena Car Mechanic Simulator 2015 ustalona została na poziomie 19,90 dolarów, a pomoc społeczności pozwoli na możliwość zakupienia omawianego tytułu po jeszcze niższej cenie. Premiery spodziewać możemy się jeszcze w tym roku, a im większe okaże się zainteresowanie potencjalnych darczyńców, tym szybciej gra trafi do punktów sprzedaży. Autorzy obiecują też więcej darmowych dodatków DLC. Jeżeli projekt Was zainteresował, zajrzyjcie na kickstarterową stronę zbiórki i zapoznajcie się ze wszystkimi szczegółami.

Poniżej znajdziecie zaś zwiastun omawianego symulatora: