Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2015, 13:44

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

W Dragon Age: Inkwizycja spędziliśmy ponad 113 mln godzin

Z opublikowanej przez firmę Electronic Arts infografiki wynika, że do końca 2014 roku gracze spędzili ponad 113 milionów godzin w trybie kampanii w Dragon Age: Inkwizycja. Ponadto koncern ujawnił ciekawostki dotyczące takich produkcji jak FIFA 15, EA Sports UFC czy też SimCity BuildIt.

Dragon Age: Inkwizycja przyciągnęło graczy na długo, a dokładniej pisząc na ponad 113 mln godzin. - W Dragon Age: Inkwizycja spędziliśmy ponad 113 mln godzin - wiadomość - 2015-01-29
Dragon Age: Inkwizycja przyciągnęło graczy na długo, a dokładniej pisząc na ponad 113 mln godzin.

Kilka godzin temu informowaliśmy o wynikach finansowych firmy Electronic Arts i o sukcesie gry Dragon Age: Inkwizycja, która okazała się być największym debiutem w historii studia BioWare. Andrew Wilson, szef amerykańskiego koncernu, zdradził również plany dotyczące kilku wyczekiwanych pozycji. Oprócz tego wszystkiego opublikowano również poniższą infografikę związaną z rozmaitymi produkcjami „Elektroników”. Dzięki niej dowiedzieliśmy się m.in., że do końca 2014 roku gracze spędzili ponad 113 milionów godzin w trybie kampanii w Dragon Age: Inkwizycja. Z kolei miłośnicy gry FIFA 15 strzelili już przeszło 3,3 miliarda goli, a osoby preferujące walkę w EA Sports UFC zanotowały 73 miliony nokautów. Z pozostałych ciekawostek warto wspomnieć jeszcze o 200 milionach budynków postawionych w mobilnym SimCity BuildIt i ponad 3 mln pobrań gry SimCity 2000, która w grudniu 2014 roku trafiła do promocji Specjalny prezent w sklepie Origin.

Electronic Arts to słynny amerykański wydawca i deweloper gier wideo. Firma powstała w 1982 roku, a obecnie jest jednym z kilku największych graczy na rynku. W portfolio koncernu znajdują się takie serie jak: FIFA, Battlefield, The Sims, Need for Speed, Dead Space, Burnout, Dragon Age czy też Mass Effect. Wszystkie te gry produkowane są przez rozmaite studia należące do EA. Do najsłynniejszych zespołów należą DICE, BioWare, Maxis i PopCap Games.

Infografika dotycząca gier „Elektroników”. - W Dragon Age: Inkwizycja spędziliśmy ponad 113 mln godzin - wiadomość - 2015-01-29
Infografika dotycząca gier „Elektroników”.