Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCGBAPS1
Okładka SimCity 2000 (PC)
OkładkaSimCity 2000 (PC)

SimCity 2000

SimCity 2000 to druga odsłona popularnej serii Sim City, w której jako burmistrz nowo powstałego miasta musimy doprowadzić je do wielkości, dbając o samopoczucie mieszkańców i odpowiednie zyski do budżetu.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | budowa miasta | Xbox Game Pass | EA Play

SimCity 2000 Premiera

22paź1993

PC

29wrz1995

PS1

30lis2003

GBA

Gry podobne do SimCity 2000

Zeus: Pan Olimpu

Cezar III

SimFarm

Sim City 2000 to druga część serii gier strategicznych, w których celem graczy jest zarządzanie miastem. Tytuł przynosi wiele nowości w stosunku do oryginału. Przenosi serię z ery grafiki dwuwymiarowej do całkowicie trójwymiarowej, znacznie rozszerza możliwości rozbudowy miasta oraz podnosi złożoność zależności rządzących metropolią na niespotykany wcześniej poziom.

Mechanika

W produkcji studia Maxis kamera prezentuje akcję w rzucie izometrycznym. Jako burmistrz nowo powstałego miasta gracz ma zająć się jego rozwojem gospodarczym, ekonomicznym, handlowym, a także zagospodarowaniem przestrzennym. W tym celu musi przede wszystkim zarządzać podatkami i decydować o położeniu w przestrzeni rozmaitych budynków, z elektrowniami, szkołami, szpitalami, parkami, fabrykami, lotniskami, portami, stadionami i więzieniami na czele. Kluczowe jest również pilnowanie właściwego funkcjonowania komunikacji, a także przygotowywanie miasta na wypadek wystąpienia katastrof naturalnych. To jedna z nowości w Sim City 2000 – zdarzenia losowe, jak pożary, powodzie czy ataki kosmitów, testują zachowania gracza w trudnych sytuacjach i wprowadzają aspekt losowy.

Tryby gry

W głównym module zabawy gracz może swobodnie kształtować od zera własne miasto marzeń. Ostatecznym celem zabawy w tym przypadku jest stworzenie atrakcyjnego miejsca zamieszkania dla milionów ludzi i doprowadzenie go do poziomu znanej na całym świecie metropolii przed 2051 rokiem. Autorzy przygotowali dodatkowo kilka scenariuszy, w których fani strategicznego myślenia mogą się wykazać. Każdy z nich przedstawia inną znaną z rzeczywistego świata metropolię i stawia gracza przed wyzwaniem rozwiązania gnębiących ją problemów. Często wiążą się one z odbudową danego obszaru po katastrofie naturalnej.

Kwestie techniczne

W Sim City 2000 twórcy zastosowali trójwymiarową grafikę i rysunkową, przyjemną dla oka stylistykę. Wykorzystane w tytule scenariusze są luźno inspirowane losami wybranych amerykańskich miast, które zostały dotknięte przez katastrofy naturalne w XX wieku.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 351 głosów czytelników.

SimCity 2000 cena w dniu premiery: 49 PLN

Klasyfikacja PEGI SimCity 2000

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

SimCity 2000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 100MHz
  • 16MB RAM
PC
GBA
PS1