Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCGBA
Okładka SimCity 2000 (PC)

SimCity 2000

Kolejna część słynnej serii Sim City, dzięki której ponownie możemy stać się szacownym burmistrzem nowo powstałego miasta i swym doskonałym wyczuciem oraz umiejętnością pogodzenia potrzeb mieszkańców z osiąganiem zysków doprowadzić go do wielkości.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | 2D | budowa miasta

Sim City 2000 to kolejny etap w rozwoju całej serii Sim City, symulacji rozwoju miasta tworzonej przez firmę Maxis. Ta część w porównaniu z poprzedniczkami stanowi swego rodzaju przełom, ponieważ przenosi grę z ery grafiki dwuwymiarowej do całkowicie trójwymiarowej, znacznie rozszerza możliwości rozbudowy miasta, ilość rodzajów budynków oraz podnosi złożoność zależności rządzących miastem na nowy niespotykany poziom.

Wcielcie się więc w burmistrza nowo powstałego miasta, zajmijcie się rozwojem gospodarczym, ekonomicznym, handlowym oraz zagospodarowaniem przestrzennym tak by uatrakcyjnić nasze miasto i w przyszłości stworzyć z niego wielką metropolię.

  • Cała gama różnorodnych budynków: szkoły, szpitale, uniwersytety, biblioteki, muzea, parki, ogrody zoologiczne, stadiony, przystanie, więzienia i wiele, wiele innych.
  • Kilkanaście zdarzeń losowych: pożary, powodzie, trzęsienia ziemi, ataki UFO, itp.
  • Atrakcyjna trójwymiarowa oprawa graficzna.
  • Zaawansowane opcje ekonomiczne, symulacja zachowania się mieszkańców miasta, migracja ludności miedzy sąsiednimi miastami.
  • Dobre odwzorowanie gospodarki miasta, porty lotnicze, morskie, handel, zależności pomiędzy ilością fabryk, firm prywatnych oraz miejsc mieszkalnych.
  • Symulacja rozwoju technologicznego od czasów rewolucji technicznej, aż po odległą przyszłość.
  • Kilka scenariuszy rozgrywanych w wielkich rzeczywistych miastach, gdzie naszym zadaniem jest zażegnanie gnębiących je problemów.
  • Doradcy miejscy służący dobrą radą.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena gry 8,5 / 10 na podstawie 282 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Gry podobne do SimCity 2000

Klasyfikacja PEGI SimCity 2000

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe SimCity 2000

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 100MHz, 16MB RAM

Electronic Arts
Electronic Arts "zabija" remake SimCity 2000

wiadomość31 lipca 2018

Po wykryciu fanowskiego projektu odtwarzającego grę SimCity 2000 na nowym silniku przedstawiciel koncernu Electronic Arts poprosił właścicieli serwisu GitHub o zdjęcie programu ze strony. Sęk w tym, że autor konwersji dowiedział się o kasacji swojego programu dopiero po fakcie.

SimCity 2000 Special Edition za darmo na platformie Origin
SimCity 2000 Special Edition za darmo na platformie Origin

wiadomość10 grudnia 2014

Na platformie Origin można całkowicie za darmo dodać SimCity 2000 Special Edition do swojej kolekcji gier. Oferta jest ograniczona czasowo.

SimCity 5 nadchodzi! Premiera w 2013 roku
SimCity 5 nadchodzi! Premiera w 2013 roku

wiadomość1 marca 2012

Niemiecki magazyn Gamestar ujawnił mnóstwo nowych informacji o nadchodzącej grze studia Maxis. Gra wchodzi w zaawansowany etap produkcji, a jej premiera jest przewidywana na rok 2013.

Co nam zabrały Simsy?
Co nam zabrały Simsy?

wiadomość13 października 2009

Ward Moore, jedna z osób zatrudnionych w firmie Maxis, przybliżył nam dwa projekty studia, które zostały odłożone na półkę na rzecz marki The Sims. Decyzja najprawdopodobniej okazała się słuszna, bo w końcu Simsy stały się jedną z najpopularniejszych pecetowych gier, ale jednak anulowane tytuły również mogły być zabawne. Chodzi mianowicie o SimMars oraz SimCastle.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts
Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

wiadomość9 kwietnia 2009

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

PC
GBA