Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2015, 11:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Battlefield 5 ukaże się pod koniec 2016 roku; nowy Need for Speed w drodze

Andrew Wilson, szef firmy Elecntronic Arts, przy okazji opublikowania najnowszego raportu finansowego, zdradził także, że nowa pełnoprawna odsłona serii Battlefield ukaże się dopiero pod koniec 2016 roku. Ujawniono również, że marka Need for Speed powróci do planu wydawniczego w przyszłym roku fiskalnym (okres od 1 kwietnia 2015 roku do 31 marca 2016 roku).

Na Battlefield 5 poczekamy jeszcze kilkanaście miesięcy. - Battlefield 5 ukaże się pod koniec 2016 roku; nowy Need for Speed w drodze - wiadomość - 2015-01-28
Na Battlefield 5 poczekamy jeszcze kilkanaście miesięcy.

Dzięki najnowszemu raportowi finansowemu firmy Electronic Arts dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy dotyczących wyczekiwanych produkcji koncernu. Podczas spotkania z inwestorami Andrew Wilson, szef „Elektroników”, zdradził, że nowy Battlefield ukaże się dopiero pod koniec 2016 roku. Oczywiście chodzi o pełnoprawną odsłonę (Battlefield Hardline od Visceral Games zadebiutuje za dwa miesiące), tworzoną najpewniej przez zespół DICE. Oznacza to, że deweloper tym razem dostał nie dwa, a trzy lata na stworzenie kolejnej części swojej flagowej strzelanki, co miejmy nadzieję, przełoży się na lepszą jakość tytułu. Przypominam bowiem, że w przypadku Battlefielda 4 część graczy borykała się z rozmaitymi problemami, co szerzej omówiliśmy na poniższym materiale wideo. Jak więc widać, firma wyciągnęła wnioski z popełnionych błędów.

Zdradzono również, że nowe PGA Tour pojawi się najpewniej przed końcem czerwca bieżącego roku. Z kolei seria Need for Speed powróci do planu wydawniczego w przyszłym roku fiskalnym (okres od 1 kwietnia 2015 roku do 31 marca 2016 roku). Potwierdzono również wcześniejsze doniesienia, głoszące, że podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zadebiutować ma Star Wars Battlefront, a pierwszy pokaz rozgrywki obejrzymy wiosną.

Battlefield 5 ukaże się pod koniec 2016 roku; nowy Need for Speed w drodze - ilustracja #3Seria Battlefield ukazuje się od 2002 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała gra Battlefield 1942. Od tamtego czasu otrzymaliśmy kilkanaście kolejnych odsłon. Za produkcję wszystkich części, oprócz Battlefield Hardline, odpowiada szwedzka ekipa DICE, która w 2006 roku przeszła pod skrzydła koncernu Electronic Arts.

Battlefield 5 ukaże się pod koniec 2016 roku; nowy Need for Speed w drodze - ilustracja #4Need for Speed to jedna z najpopularniejszych marek wśród gier wideo. Poszczególne części serii sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym 150 mln egzemplarzy. Ostatnią pełnoprawną odsłoną jest Need for Speed Rivals, a wkrótce na rynek trafić ma Need for Speed: No Limits dedykowane urządzeniom mobilnym.

Battlefield 5 ukaże się pod koniec 2016 roku; nowy Need for Speed w drodze - ilustracja #5Star Wars: Battlefront to z kolei uznana seria strzelanek osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nadchodząca część tworzona jest przez studio DICE LA. Obecnie nie wiemy zbyt wiele na temat tej produkcji, pewnym właściwie jest tylko to, że twórcy korzystają z dorobku filmów. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.