Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2015, 11:25

autor: Pirlond

Call of Duty: Advanced Warfare – premiera dodatku Havoc na konsolach Microsoftu

W usłudze Xbox Live zadebiutowało Havoc – pierwszy dodatek DLC do Call of Duty: Advanced Warfare. Rozszerzenie jest dostępne w wersjach na Xboksa 360 oraz Xboksa One i przynosi ze sobą między innymi cztery nowe mapy i tryb Exo Zombies.

Od dzisiaj posiadacze Xboksa 360 i Xboksa One mogą kupować pierwszy dodatek do Call of Duty: Advanced Warfare, który w polskim Xbox Live został wyceniony na 57,49 zł (można go także kupić w ramach przepustki sezonowej kosztującej 199,99 zł). Rozszerzenie – zatytułowane Havoc – wprowadza do podstawowej wersji gry kilka nowości. Jedną z nich są kolejne mapy, na których można toczyć sieciowe boje: Core (pozostałości umiejscowionego na pustyni Gobi ośrodka służącego dawniej do przeprowadzania kontrolowanej syntezy), Urban (futurystyczna megastruktura w Dallas o wertykalnej konstrukcji, przeznaczona do walk na bliski dystans), Sideshow (opuszczony motel z cyrkowymi dekoracjami) oraz Drift (pokryte śniegiem miasteczko narciarskie w Górach Skalistych).

To jednak nie wszystko, bo DLC przynosi ze sobą również nowy tryb rozgrywki – nastawiony na kooperację Exo Zombies. Jak sama nazwa wskazuje, powracają w nim żywe trupy znane z kilku wcześniejszych odsłon Call of Duty – grupa maksymalnie czterech graczy trafia do tajnego ośrodka badawczego prowadzonego przez korporację Atlas, w którym prowadzone są testy nad bronią biologiczną zmieniającą DNA. Eksperymenty zakończyły się jednak katastrofą, w wyniku której powstał wirus przekształcający ludzi w zjadaczy mózgów. Poza tym Havoc dodaje także nową broń – karabin szturmowy AE4, strzelający energią skierowaną (dostępna jest także jego ulepszona wersja, AE4 Widowmaker).

Zombie pojawiły się w Call of Duty: Advanced Warfare - Call of Duty: Advanced Warfare – premiera dodatku Havoc na konsolach Microsoftu - wiadomość - 2015-01-28
Zombie pojawiły się w Call of Duty: Advanced Warfare

Zgodnie z zawartą kilka lat temu umową pomiędzy Microsoftem, a koncernem Activision, rozszerzenie pojawiło się w pierwszej kolejności na obu Xboksach. Na PC oraz konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4 DLC powinno zadebiutować za około miesiąc.

Call of Duty: Advanced Warfare jest najnowszą odsłoną znanego cyklu strzelanin wydawanego przez koncern Activision Blizzard. Gra przenosi nas do niedalekiej przyszłości, gdzie wcielamy się w najemnika korporacji Atlas. Produkcja daje graczom dostęp do zróżnicowanego, futurystycznego arsenału. Co ciekawe, wystąpił w niej sam Kevin Spacey – uznany aktor odgrywający główną rolę w popularnym amerykańskim serialu House of Cards. Za powstanie tytułu odpowiedzialne jest studio Sledgehammer Games.